Facebook pro desktop odstranil chat a přidal rozhraní Messenger

Facebook po dlouhou dobu udržoval webový chat v poměrně zkostnatělé a zastaralé podobě. V těchto dnech se chat na webu mění. Získává totiž webové rozhraní služby Messenger. Ta byla uvedena v roce 2015 jako samostatná webová aplikace a nyní se stává součástí Facebooku.

Nastává tedy stejná analogie, která proběhla v roce 2014, kdy Facebook zrušil zasílání zpráv v rámci mobilní aplikace. Nově pak pro zprávy sloužila samostatná aplikace Messenger. Každopádně nyní je Messenger jedinou a oficiální aplikací pro chat a videohovory.

Novinky ve webovém rozhraní sociální sítě Facebook

Novinka vyvolala u některých uživatelů obavy, že má aplikace přístup k mikrofonu a kameře. Jak ale společnost uvedla při uvedení služby Messenger v roce 2014, vždy v případě použití a přístupu ke kameře či mikrofonu je a bude požadováno schválení samotným uživatelem.

Pokud jste již byli zvyklí službu Messenger na webu používat, nebude se pro vás jednat o žádnou novinku. Všichni ostatní, pokud používáte Facebook na webu, si budete muset na nové rozhraní zvyknout. To staré se nám již bohužel nevrátí.

 

 
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentář

Nový komentář