Facebook pro desktop odstranil chat a přidal rozhraní Messenger

Sdílet:

Facebook po dlouhou dobu udržoval webový chat v poměrně zkostnatělé a zastaralé podobě. V těchto dnech se chat na webu mění. Získává totiž webové rozhraní služby Messenger. Ta byla uvedena v roce 2015 jako samostatná webová aplikace a nyní se stává součástí Facebooku.

Nastává tedy stejná analogie, která proběhla v roce 2014, kdy Facebook zrušil zasílání zpráv v rámci mobilní aplikace. Nově pak pro zprávy sloužila samostatná aplikace Messenger. Každopádně nyní je Messenger jedinou a oficiální aplikací pro chat a videohovory.

Novinky ve webovém rozhraní sociální sítě Facebook

Novinka vyvolala u některých uživatelů obavy, že má aplikace přístup k mikrofonu a kameře. Jak ale společnost uvedla při uvedení služby Messenger v roce 2014, vždy v případě použití a přístupu ke kameře či mikrofonu je a bude požadováno schválení samotným uživatelem.

Pokud jste již byli zvyklí službu Messenger na webu používat, nebude se pro vás jednat o žádnou novinku. Všichni ostatní, pokud používáte Facebook na webu, si budete muset na nové rozhraní zvyknout. To staré se nám již bohužel nevrátí.

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentář

Nový komentář