Čína zakáže hru Pokémon GO kvůli bezpečnosti

Sdílet:

Hra Pokémon GO v loňském roce zaznamenala obrovský boom. Jistě si každý z nás pamatuje na zprávy kolem pobíhajících hráčů v ulicích a na dalších možných i nemožných místech. Hra vyvolala i obrovský odpor mezi širokou veřejností. Patří mezi ně památkáři, ochránci přírody, církev a další. Společnost Niantic, který hru vyvíjí, se mohla těšit rostoucím příjmům a popularitě. Čínský trh je obrovkský a pro každý byznys je slibným zdrojem příjmů. Ne však pro Niantic.

Čínská vláda se totiž rozhodla hru ve své zemi zakázat. Čína je známá svým vřelým přístupem k cenzuře nejen médií, ale světového internetu obecně. Pokémon GO ale jak se zdá, není odmítána pro jeho politickou, či jinou nekorektnost. Vláda se hru rozhodla zakázat z bezpečnostních důvodů.

[irp posts=”3867″ name=”Tvůrci úspěšné hry Pokemon GO byli předvolání před soud v Haagu”]

Je totiž známo, že hráči po celém světě již způsobili mnoho nehod, včetně smrtelných zranění na sobě samých a Čína se obává negativního dopadu nejen na dopravu v zemi, ale také na samotnou bezpečnost uživatelů.

Pro Niantic s ohledem na čínskou populaci, která čítá 1,3 miliardy lidí, to znamená poměrně citelné omezení především z hlediska možných příjmů. S ohledem na to, že čínská vláda hře odmítla udělit licenci pro provozování, je pravděpodobné, že přes vládní cenzuru neprojdou i další podobné hry.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář