CES 2017: Garmin uvedl chytré fitness hodinky Fenix řady 5

Sdílet:

Společnost Garmin je známá svými produkty určenými pro outdoorové a fitness aktivity. Společnost samozřejmě nesmí chybět ani na veletrhu CES a na něm uvedla novou řadu chytrých hodinek Fenix 5.

Konkrétně se jedná o modely Fenix 5, Fenix 5S a Fenix 5X. Hodinky jsou speciálně navrženy pro outdoorové sportovní aktivity.  Verze 5S přináší subtilnější a konzervativnější vzhled vhodný spíše pro ty, kteří chtějí na zápěstí nosit elegantní zařízení. Model Fenix 5X pak přináší ultimátní výbavu a konstrukci, vhodnou pro jakoukoliv outdoorovou aktivitu.

Všechny hodinky řady Fenix 5 jsou vybaveny funkcemi pro sledování denních fitness aktivit, sledování srdeční tepu skrze funkci Garmin Elevate a celou řadou užitečných funkcí. Hodinky rovněž nabízejí možnost výměny pásku díky široké nabídce variant od kůže, přes silikonový materiál až po elegantní kov.

Hodinky jsou vybaveny aplikacemi a nástroji pro běh, turistiku, cyklistiku, plavání a další sportovní aktivity. Jsou rovněž vybaveny vestavěným GPS modulem, gyroskopem, barometrem, výškoměrem, nebo kompasem. Přehled o všech sportovních aktivitách a důležitých aktivitách si pak budou uživatelé moci prohlížet skrze aplikaci v chytrém telefonu.

Všechny hodinky z řady Fenix 5 by měly vydržet tlak vody představující objem 100 m3 a rovněž jejich tělo je koncipováno tak, aby kritické části jako rámeček, ovládací prvky a zadní část odolaly nepříznivým  a náročnějším podmínkám. Výdrž baterie u Fenix 5 udává výrobce až na dva týdny (režim smartwatch). Pokud budou hodinky v režimu GPS, měly by vydržet až 24 hodin. U modelu 5X by měla baterie vydržet až 12 dní (režim smartwatch) a 24 hodin v režimu GPS. Model Fenix 5S by měl vydržet až 8 dní (režim smartwatch) a až 13 hodin v režimu GPS.

Nové hodinky Fenix 5 by měly být k dispozici v 1. čtvrtletí 2017.

Jaké jsou ceny ?

Fenix 5 a 5S – 599,99 USD (15 540 Kč)

Fenix 5 Sapphire, 5S Sapphire a 5X – 699,99 (18 130)

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář