Apple vypustil beta verzi iOS 10.3 s funkcí Find My AirPods [AKTUALIZOVÁNO] [VIDEO]

Sdílet:

Apple vypustil beta verzi systému iOS 10.3 pro vývojáře.  S touto verzí systému přichází i novinka, která především potěší majitele bezdrátových sluchátek AirPods.

Službu Find My iPhone jistě všichni majitelé telefonů a tabletů od Applu znají. Jedná se o lokační službu, které nám pomůže s vyhledáním ztraceného zařízení. Nová funkce Find My AirPods poslouží těm, kteří vlastní sluchátka v případě, že dojde k jejich ztrátě. Vzhledem k tomu, že se sluchátka připojují k zařízení skrze technologii Bluetooth, nelze mluvit o funkci, která nám sluchátka pomůže najít kdekoliv. Sluchátka totiž udržují spojení s telefonem na určitou vzdálenost. To je dané samotnou technologií Bluetooth. Pokud se sluchátka vzdálí z dosahu telefonu, spojení se přeruší.

Aplikace Find My iPhone s novu funkcí pro hledání sluchátek AIrPods

Logicky tedy není možné sluchátka vyhledat kdykoliv. Jinak je to u telefonu u kterého se očekává, že je připojen do GSM sítě, či na Wi-Fi a případně má mít zapnutou GPS lokaci. Služba Find My AirPods bude tedy sluchátka schopna zaměřit pouze v případě, že se budeme nacházet v jejich blízkosti.

[irp]

Na mapě uvidíme jejich přibližnou polohu, která však bude vycházet z polohy našeho telefonu. Skrze aplikaci však budeme mít možnost ze sluchátek přehrát zvukovou signalizaci, která nám pomůže s přesnější lokalizací v případě, že budou sluchátka například schovaná někde v trávě. Rovněž pakliže ztratíme pouze jedno ze sluchátek, bude aplikace umět u sluchátka, které budeme mít u sebe, tuto signalizaci deaktivovat.

 

Apple také upozorňuje na to, aby v případě, že budeme mít sluchátka v uších, abychom tuto zvukovou signalizaci pro jistotu deaktivovali, jelikož se jedná o poměrně vysoký zvukový signál, který by mohl poškodit náš sluch. Apple toto samozřejmě ošetřil tím, že se zvukový signál zesiluje postupně.

 

Podívejte se na video, kde je ukázáno, jak Find My AirPods funguje

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář