Apple letos plánuje dodat 15 milionů MacBooků Pro

Sdílet:

Společnost Apple vloni ve 4Q zaznamenala nižší růst celkových prodejních výsledků a to díky novým MacBookům Pro. Ty jsou totiž opravdu drahé a navíc jim chybí některé věci, kterých se dožadovali sami uživatelé. Mezi ty patří například varianta s 32 GB operační paměti RAM. Prodejní výsledky zveřejnila společnost Gartner zhruba týden nazpět.

I přes loňský pomalý růst prodeje však Apple letos očekává ještě vyšší čísla, než v roce 2016. Podle čínského Economic Daily News by Apple letos mohl dodat až 15 milionů notebooků MacBook Pro, což by byl 10% nárůst oproti loňskému roku. Prodejních čísel nicméně bude nejspíš dosaženo zlevněním produktů a také nabídnutím možnosti vyšší kapacity RAM až na zmiňovaných 32 GB.

Nový procesor od Intelu – Kaby Lake, by mohl být součástí MacBook Pro

Rovněž kolují zvěsti o tom, že by MacBook Pro mohl být vybaven poslední žhavou novinkou od Intelu – procesorem Kaby Lake, který byl uveden pár dní nazpět na veletrhu CES 2017. Jedná se třetí generaci  a nástupce procesoru Skylake, který by měl přinést ještě vyšší výkon při zachování stejných taktů a tím bude tento procesor i úspornější.

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář