Android základy: Jak v telefonu povolit instalaci z neznámých zdrojů

Standardně se do telefonu aplikace instalují z obchodu Google Play. To je jediný zdroj, který nám zaručí, že se do telefonu nainstaluje aktuální verze aplikace a také to, že aplikace nebude obsahovat škodlivý kód. Dnes sice není stoprocentně zaručené, že si skrze obchod Play nemůžeme stáhnou škodlivou aplikaci, nicméně Google se snaží aplikace prověřovat a kontrolovat na to, zdali škodlivý kód neobsahují.

Čas od času ale nastane situace, kdy budeme potřebovat “obejít” i Google. Osobně často testuji aplikace, které ještě například v českém Play nejsou a tak pak nezbývá, než si pomoci sám. Google také myslí na vývojáře, kteří potřebují aplikace testovat ještě před tím, než se v obchodě objeví.

Samotný systém Android lze nastavit tak, aby bylo možné aplikaci mimo obchod instalovat. Toto nastavení nalezneme v: Nastavení ->Zabezpečení->Neznámé zdroje. Zde máme možnost neoficiální instalaci do systému povolit. Pak už stačí do telefonu nahrát soubor s příponou .apk a nainstalovat. Pokud instalaci z neznámých zdrojů povolenou nemáme, systém nás upozorní, že byla instalace zablokovaná.

Video: Jak povolit v telefonu s Androidem instalaci z neznámých zdrojů

Samozřejmě obecně instalovat aplikace z neověřených zdrojů z bezpečnostního hlediska nedoporučujeme, nicméně pokud již budete nějakou chtít nutně vyzkoušet, toto je možnost, jak ji do telefonu “propašovat”.

 
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentářů

Nový komentář