Android základy: Jak v telefonu povolit instalaci z neznámých zdrojů

Sdílet:

Standardně se do telefonu aplikace instalují z obchodu Google Play. To je jediný zdroj, který nám zaručí, že se do telefonu nainstaluje aktuální verze aplikace a také to, že aplikace nebude obsahovat škodlivý kód. Dnes sice není stoprocentně zaručené, že si skrze obchod Play nemůžeme stáhnou škodlivou aplikaci, nicméně Google se snaží aplikace prověřovat a kontrolovat na to, zdali škodlivý kód neobsahují.

Čas od času ale nastane situace, kdy budeme potřebovat „obejít“ i Google. Osobně často testuji aplikace, které ještě například v českém Play nejsou a tak pak nezbývá, než si pomoci sám. Google také myslí na vývojáře, kteří potřebují aplikace testovat ještě před tím, než se v obchodě objeví.

Samotný systém Android lze nastavit tak, aby bylo možné aplikaci mimo obchod instalovat. Toto nastavení nalezneme v: Nastavení ->Zabezpečení->Neznámé zdroje. Zde máme možnost neoficiální instalaci do systému povolit. Pak už stačí do telefonu nahrát soubor s příponou .apk a nainstalovat. Pokud instalaci z neznámých zdrojů povolenou nemáme, systém nás upozorní, že byla instalace zablokovaná.

Video: Jak povolit v telefonu s Androidem instalaci z neznámých zdrojů

Samozřejmě obecně instalovat aplikace z neověřených zdrojů z bezpečnostního hlediska nedoporučujeme, nicméně pokud již budete nějakou chtít nutně vyzkoušet, toto je možnost, jak ji do telefonu „propašovat“.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentářů

Nový komentář