Nevinná MMS zpráva může způsobit zamrznutí iPhonu

Sdílet:

iPhony nedávno čelily problémům, které působil škodlivý odkaz, který mohl způsobovat pád mobilního zařízení. Apple vydal opravu, která tento problém vyřešila. Nyní se objevila další. Stačí abychom přijali do svého iPhonu MMS obsahující soubor s kontakty, který po přijetí skrze nativní aplikaci pro zprávy způsobí nefunkčnost aplikace.

Jakmile skrze aplikaci Zprávy přijmeme upravený soubor s kontakty – soubor s příponou – .vcf, dojde k zatuhnutí aplikace. Aplikaci nelze spustit a ani při vymazání aplikace z běžících procesů přes správu multitaskingu, ji nelze opětovně spustit. Bohužel nefunguje ani restart zařízení, takže to může být pro uživatele poměrně nepříjemná záležitost.

Problém popsal uživatel vincedes3.com na svém webu i na Twitteru. Na svém webu dokonce popisuje, jak celý proces infikace iPhonu provést. Je možné si stáhnout škodlivý soubor, nahrát je do iCloudu, nebo Dropboxu a následně ji skrze mobilní telefon sdílet prostřednictvím zprávy, kterou odešleme na číslo oběti. Po přijetí následují problémy popsané výše.

Jediný způsob, jak telefon zbavit problémů je navštívit tento odkaz, kterým dojde k odstranění problému. Celá věc je založena na velkém objemu textu obsaženém v soubory, který systém přetíží a dojde k pádu aplikace.

Zde je video, kde je vidět, jak chybu funguje v reálu

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář