Xiaomi Mi 6 Mix: odvážný koncept, který přináší displej pokrývající 100% plochy

Sdílet:

Telefon Xiaomi Mi Mix bude zřejmě vítězem v kategorii designově nejpovedenějšího telefonu tohoto roku. Jeho design přináší téměř bezrámečkový displej, který telefonu propůjčuje futuristický vzhled. Xiaomi tímto modelem předběhlo ostatní výrobce, kteří nejspíš v brzké době představí své top modely, které budou vzhled Mi Mix následovat.

Web Techconfigurations představil další koncept, který jde ještě dál. Přináší totiž displej, který pokryje 100% plochy těla telefonu. Koncept byl pojmenován jako Mi 6 Mix a kromě odvážně koncipovaného displeje by měl přijít i s vysouvacím předním fotoaparátem.

mi6mix_1-kopie

Stejně jako Mi Mix by měl i Mi 6 Mix přinést Quad HD Amoled displej s úhlopříčkou 6,4 palců s 3D touch funkcí, díky které bude například čtečka otisku prstů integrovaná přímo v displeji. O výkon by se měl postarat procesor Qualcomm Snapdragon 835 a 6 GB RAM. Zadní 16MPx fotoaparát by měl být duální vybaven laserovým ostřením. Přední fotoaparát by měl být vysouvací, což by sice mohlo být pěkné na efekt, ale ve skutečnosti velmi nepraktické.

Je jasné, že se jedná o hodně odvážný koncept a vzhledem k tomu, jak ukázaly testy u Mi Mix, takto koncipovaný displej je extrémně náchylný na poškození už při sebemenším pádu. Necháme se překvapit, zdali tento koncept spatří světlo světa. Tak jako tak, příští rok se bude odvíjet v duchu inovací a s podobnými designovými výstřelky se pravděpodobně budeme setkávat stále častěji už jen proto, že se výrobci budou snažit stále více zaujmout a vytrhnout tak mobilní produkci ze stále nudnější a nic nového nepřinášející šedi.
 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář