uBlock Origin pro Microsoft Edge – nový doplněk s inovacemi

uBlock Origin

Jak asi mnozí ze zkušenosti vědí, internet je plný reklam a někdy jsou vážně otravné. Před pár měsíci nás zahraniční média informovala o přípravách a portu blokátoru reklam – uBlock Origin pro prohlížeč Edge. Jedná se v podstatě o konkurenční doplněk AdBlocku. Nyní je uBlock Origin pro Microsoft Edge uvolněn k použití.

Při vývoji doplňku AdBlock Plus byli uživatelé nuceni testovat rozšíření v rámci  GitHubu. U Originu postupovali vývojáři jinak. Požádali Microsoft o oficiální uvolnění a testovali rozšíření skrze Microsoft Store. Nebylo tedy nutné instalovat aktualizace ručně.

uBlock Origin - jako doplněk pro Edge
uBlock Origin
Výhodou uBlock Originu je nižší zatížení procesoru a tím pádem i menší zátěž pro baterii v případě notebooků.

uBlock je samozřejmě na samém počátku a je potřeba ještě mnohé doladit, což bude představovat jistý aktualizační proces. I proto se nyní vývojáři obracejí na nás, na uživatele, od kterých očekávají reportování chyb formou zpětné vazby.

Upozornění: uBlock Origin je primárně určen k tomu, aby blokoval reklamu. Tento doplněk se určitě bude hodit na webech, které nerespektují komfort návštěvníků, kteří přicházejí na jejich web a upřednostňují tak reklamu před obsahem. Na druhou stranu je mnoho webů, které se snaží umísťovat reklamu na stránky tak, aby nebyla rušivá. Uvědomme si, že pro takové weby je mnohdy reklama jediným zdrojem příjmů, díky kterému mohou webové stránky provozovat. Užívejte proto, prosíme, uBlock s rozvahou a tam, kde to není nutné, jej vypínejte, nebo si web přidejte do white listu.

Je skvělé vidět, že uBlock Origin je další aplikací pro Windows 10. My jsme z této zprávy nadšeni. A co vy?

uBlock Origin
uBlock Origin
Developer: ‪Nik Rolls‬
Price: Kostenlos
 
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek. Zejména Windows fanoušek, ale ani ostatní OS mi nejsou cizí. Ve volném čase se věnuji zejména spolupráci s různými firmami IT světa, miluji auta a vše kolem nich.

Nový komentář