Twitter zvažuje možnost zpětné editace tweetů

Sdílet:

Twitter je druhou nejoblíbenější sociální sítí. Její kouzlo spočívá v možnosti rychle dát světu informaci v krátkém textu s možností připojení odkazu, či fotografie. Text je omezen počtem znaků a proto je nutné být stručný a přitom do tweetu vložit vše podstatné, aby zaujal.

Twitter je úžasný informační kanál, na kterém můžeme sledovat mnoho zajímavých osobností, medií a dalších subjektů. Mnohdy je to právě Twitter, kde získáme informace o událostech ještě dříve, než se objeví v médiích.

Oproti Facebooku, či Google+ má však jednu nevýhodu. Tweet, který odešleme není možné zpětně editovat. I to však dělá Twitter jedinečným, protože nutí uživatele dobře promýšlet to, co tweetne. Omyly nejsou povoleny resp. nelze je vzít zpět.

[irp]

Jak je ale patrné, mnoho uživatelů volá právě po tom, aby bylo možné tweety upravovat. CEO Twitteru – Jack Dorsey zveřejnil několik tweetů, ve kterých se právě zamýšlí nad možností editace tweetů. Říká, že myšlenka úprav tweetů není nemožná, ale nebude lehké ji naplnit tak, aby optimálně zapadala do celkového konceptu a smyslu této sociální sítě.

Jack Dorsey na Twitteru zveřejnil pár komentářů, kde se zmiňuje o možném zavedení editace tweetů

 

Možné změny by si vyžádaly mnoho práce a vyvstávají zde samozřejmě i určité komplikace. Co když někdo zveřejní tweet, který později upraví. Od momentu zveřejnění může tento tweet sdílet (retweetnout) mnoho uživatelů. Tweet měl určitou myšlenku, poslání. Najednou se autor rozhodne tweet změnit a tím se může smysl tohoto tweetu úplně změnit. To jsou otázky, které samozřejmě staví myšlenku do poněkud komplikovaného světla.

Necháme se překvapit, zdali Twitter vyslyší prosby uživatelů a přistoupí k této změně. Myslíme, že by to byla rozhodně pozitivní změna. Co myslíte?

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář