Program Insider pozastaven – čekají nás novinky v aktualizačním procesu

Sdílet:

Asi každému fanouškovi operačního systému Windows není třeba vysvětlovat, co je program Insider.

Pro ty méně znalé nebude naškodu vysvětlit. Jedná se o testovací program, jehož součástí jsou největší odborníci na danou problematiku a přispívají svoji aktivitou k vývoj Windows 10 jak na počítačích, tak na všech ostatních zařízeních od Hololens, přes mobilní telefony až po Xbox.

Tento program byl však koncem minulého týdne pozastaven z důvodů chystajících se změn v instalačním a aktualizačním procesu při vydávání nových sestavení.

O co vlastně jde?

Jedná se o změny v aktualizačním procesu. Až do této doby si každé nové sestavení žádalo reinstalaci celého OS. Docházelo tak k tomu, že se stahovalo mnoho dat a o to déle trvala i instalace. Nyní se Microsoft rozhodl způsob aktualizací sjednotit a upravit proces, tak jak je tomu na telefonech s Windows 10 Mobile. Mělo by se tak jednat o specifickou novinku pro počítače, nikoliv však pro IT svět. V tomto ohledu se při nové aktualizaci stáhne podstatně menší balík a o to rychleji bude nainstalován.

Tuto “novinku” Microsoft nazývá Unifield Update Platform (UUP).

Těchto vylepšení se právě dočkáme již v dalším sestavení Windows 10 a proto je nyní program Insider pozastaven a aktualizace jsou nyní pozastaveny a to v případě, že do  programu vstupujeme jako noví uživatelé. S dalším sestavením by se vše mělo změnit. Uvidíme, jak tento přechod Microsoft zvládne. My si myslíme, že úspěšně, jelikož může využít předešlých problému z mobilních telefonů a vyvarovat se tak stejných chyb.

Pro oficiální vydání je zřejmě počítáno až s Creators Updatem, nyní si budou novinku užívat pouze testeři.

Co si o novém procesu myslíte vy? Dejte nám vědět.

 
Sdílet:
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek.

Komentář

Nový komentář