Přes Facebook Messenger se šíří podvodné reklamy lákající na slevy v supermarketech

Sdílet:

Facebookem se šíří další podvodné zprávy. Mají za úkol vylákat z lidí jejich osobní údaje, aby je posléze mohly spamovat, vylákat z nich peníze a v některých případech i infikovat jejich zařízení. Tyto zprávy se nejčastěji šíří skrze Facebook Messenger.

Včera mi přišla v rámci skupiny zpráva, ve které byl slevový kupon na částku 2 500 korun pro nákupy v supermarketu Albert. Po klepnutí na tuto zprávu je uživatel přesměrován na stránky, kde by měl zodpovědět tři otázky. Posléze by měl tuto stránku nasdílet a “lajknout”.

Je jasné, že se jedná o podvod už jen proto, že se na stránce zobrazují anglická jména uživatelů bydlících v Praze a rovněž Facebook komentáře v češtině jsou publikovány uživateli s cizokrajnými jmény. My jsme za vás tento SPAM otestovali, abychom odhalili, co se za ním skrývá. Vy, pakliže podobnou zprávu obdržíte, na odkaz raději neklikejte a skupinu, ve které vám zpráva přišla rychle opusťte. Je totiž možné, že navštívením odkazu kromě SPAMU obdržíte dosvého zařízení i nějaký ten malware.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář