Microsoft a nejdůležitější momenty roku 2016

Sdílet:
Windows 10

Vážení čtenáři, dnes se podíváme na nejlepší a nejdůležitější momenty roku 2016. Zejména z pohledu společnosti Microsoft. Povíme se novém OS, Anniversary update, Surface rodině a také plánech do budoucna.

Začněme ihned ze začátku roku. Vrátíme se na přelom ledna a února. Nový operační systém Windows 10 pro PC je již půl roku vydaný. Co ale mobilní Windows 10? Na těch se stále pracuje. Odkládání a oddalování vydání aktualizace slávě Lumii a mobilních Windows nepřidalo. Avšak v únoru Microsoft přišel s tímto systémem v první větvi. Ihned po vydání Insider programu dorazilo sestavení pro větev Redstone 1. Nadále probíhá vývoj i mobilních Windows, avšak tato aktualizace odřízla mnoho zařízení a starších Lumií. A mobilní systém nadále ještě více upadá.

Tím se dostáváme k dalšímu “milníku” společnosti Microsoft. Čas mezi vydáním nové větve Redstone 1, neboli Anniversary Update, byl pestrý na novinky a inovace zejména v systému Windows 10 pro počítače. U mobilních telefonů k takovým novinkám nedošlo, ale také nějaké dorazily.

Přesně po roce od vypuštění Windows 10, tedy 29.7. 2015 do všech počítačů mohla dorazit nová větev pod krycím názvem Anniversary Update. Na telefonech nabírá aktualizace zpoždění. Je to však v řádu 2 týdnů. Důležité je, že s Anniversary update bylo integrováno mnoho nápadů, které se budou nadále rozšiřovat. V mobilních telefonech se Microsoft zbavil závislosti na operátorech. Mobilní telefony v této době mají velmi malý tržní podíl, proto se neočekávalo v rámci Microsoft Eventu, žádné zařízení z mobilního segmentu.

Dalším bodem byla konference, neboli Microsoft Event. Jako každoročně byla pořádána v New York City a dozvěděli jsme se na ní mnoho informací. Zejména o následující aktualizaci Redstone 2, nyní již víme, že se bude jmenovat Creators Update. Více se o ní dočtete zde. Dále přišlo nové zařízení Surface Studio. Jedná se o All in One počítač. Vylepšeny byli také aktuální zařízení Surface Pro a Surface Book.

Od této konference je v Insider programu rušno, avšak mnoho slibovaných novinek prozatím nedorazilo. My však věříme, že s novým rokem budou také novinky a dočkáme se již hned v lednu.

Celé shrnutí momentů je v tomto videu (pouze v EN):

Aktuálně je Windows 10 (Mobile) dobrým operačním systémem, který tvoří skvělý ekosystém. U mobilní verze pokulhává tržní podíl, avšak z několika málo zdrojů víme pár informací o prototypu mobilního zařízení. Necháme vás, ale v klidu a pohodě. Zajisté rok 2017 přinese mnoho vylepšení a je na co se těšit.

Věřím, že si vánoční pohodu užijete a strávíte pár příjemných chvil i s naším webem.

 
Sdílet:
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek.

Nový komentář