Matrix PowerWatch: hodinky které se nepotřebují nabíjet. Stačí jim tělesné teplo.

Sdílet:

Představte si zařízení, které nebude potřeba nabíjet. Budoucnost? Ne, realita. Chytré hodinky Matrix PowerWatch nebude třeba nabíjet přes nabíječku. Bude jim stačit tělesné teplo.

Tyto hodinky by měly využívat termoelektrické technologie, která by měla pracovat s tělesným teplem jako využitelným zdrojem energie. Hned na začátek se zde nabízí otázka. Dokáže člověk produkovat dostatek energie pro to, aby to stačilo na nabití? Vše bude závislé na tom, jak bude zřejmě člověk aktivní. Je jasné, že člověk celý den sedící u stolu za počítačem vyprodukuje mnohem méně energie, než člověk aktivní, nebo sportující.

Spíše, než hodinky pro běžné nošení, se bude jednat o nositelné zařízení pro sportovce. Zde je totiž jisté, že přeměna získané energie na energii nutnou pro funkci hodinek, bude fungovat. V opačných případech se bude spíše jednat o zlomek získané energie a hodinky tak bude nutné nabíjet standardním způsobem.

[irp]

Každopádně se jedná o velmi zajímavý koncept, který byl uveden na startupovém webu IndieGoGo. Nejlevnější varianta by se měla prodávat za cenu 129 USD a to již v červenci 2017. Tvůrci projektu potřebovali pro naplnění vybrat 100 000 USD, což již bylo překonáno a aktuálně mají na kontě přes 570 tis. USD.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář