Facebook zavádí instantní ověřování a nahrazuje tak dvoufázové přihlašování

Již dlouhou dobu máme možnost používat náš Facebookový účet jako prostředek k registraci, či přihlášení na stránkách a do služeb třetích stran. Prozatím jsme ale vždy museli zadávat přihlašovací údaje k účtu.

Každý uživatel má možnost propojit svůj účet se svým mobilním telefonním číslem. Následně nám pak při přihlašování chodila ověřovací SMS s kódem. Jedná se o formu  dvoufázového ověřování, které celkově zabezpečuje přihlašovací proces.

Facebook nyní uvádí do praxe tzv. Account Kit pro Android, který mohou vývojáři implementovat do aplikací a webových stránek. Díky tomuto řešení pak uživatel nebude muset zadávat přihlašovací údaje a čekat na ověřovací SMS. Bude stačit zadat pouze telefonní číslo, které je spárované s Facebookem a ihned budeme přihlášeni. Tento způsob ale bude fungovat pouze tehdy, budeme-li mít v zařízení nainstalovanou mobilní aplikaci Facebook a budeme v ní přihlášení. Pokud aplikaci mít v zařízení nebudeme, proběhne klasický ověřovací proces skrze SMS kód. Toto bude dobré hlavně tehdy, budeme-li se nacházet v oblastech se špatným pokrytím mobilní signálem.

Takto bude instantní ověření vypadat

Jedna z partnerských aplikací je lokační služba Familonet, která sdílí polohu uživatelů, kteří jsou do aplikace přihlášení. Zakladatel služby Familonet – David Nellessen sdělil, že díky implementaci Account Kit ověřování se zvýšila celková konverze registrovaných uživatelů.

Společnost Facebook sdělila, že díky této technologii bude proces přihlašování a registrace do aplikací a služeb řetích stran mnohem jednodušší a rychlejší. Nyní mohou začít ostatní vývojáři, kteří projeví zájem o toto řešení, Account Kit pro Android implementovat do svých aplikací a služeb.

 
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger … Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ….. šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář