Facebook představuje instant hry pro Messenger a Facebook News Feed

Sdílet:

Facebook uvolnil další aktualizaci pro mobilní platformu a to v podobě instantních her které není třeba instalovat a budou k dipozici přímo v aplikacích Messenger a také v přehledu příspěvků neboli v tzv. News Feedu. Hry jsou vytvořeny pomocí HTML5 a přinesou možnost multiplatformního hraní, tedy možnosti hrát se svými přáteli napříč jednotlivými mobilními platformami.

facebook_instant_games

Hry budou přístupné skrze novou ikonku, která bude k dispozici na lištičce nabídky, kde se nyní nacházejí možnosti poslat obrázek,či nahrát zvukovou zprávu. Bude tak stačit vybrat si kamaráda, se kterým si budeme chtít zahrát online a přes ikonu ovladače si pak bude stačit vybrat z nabídky her.

facebook_instant_games1

Možnost online hraní je aktuálně k dispozici ve 30 zemích a je v uzavřeném beta režimu. K dispozici je pro Apple zařízení s verzí iOS 8 a vyšší a také pro zařízení s Androidem 5 a vyšším. Aktuálně se beta testování účastní 15 vývojářů, mezi kterými je i jeden z České republiky – Gamee.

facebook_instant_games2

Aktuálně je k dispozici 17 herních titulů, mezi kterými je například PAC-MAN, Space Invaders, Arkanoid a další. Díky této příležitosti mají vývojáři možnost oslovit 1,79 miliardy aktivních uživatelů Facebooku z nichž 1 miliarda používá Messenger.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář