Facebook bude varovat před zprávami, které vyhodnotí jako nepravdivé či poplašné

Sdílet:

Mark Zuckerberg oznámil, že se Facebook chce zaměřit na boj s poplašnými a spornými zprávami. Společnost se tak chce vydat do boje proti obsahu, který na síti ve velké míře koluje a který poškozuje nejen její uživatele, ale samotnou síť.

Pod příspěvky, které budou vyhodnoceny, že obsahují sporné informace, bude umístěna varovná značka. Uživatel po kliknutí na tuto značku bude mít dále možnost zjistit, proč byl obsah takto vyhodnocen. Zuckerberk sdělil, že Facebook nebude tím, kdo bude fakta v obsahu ověřovat. Tuto roli chce přenechat třetím stranám, které budou zastoupeny ověřenými a důvěryhodnými institucemi a komunitami. V současné době již spolupráci, podepsáním kodexu zásad, přislíbilo několik desítek institucí.

[irp]

Uživatelé nebudou nijak omezeni v tom, co budou sdílet. Pakliže vědomě, či nevědomě nasdílí zprávu, která bude falešná, Facebook nijak nebude bránit jejímu sdílení. Na základě algoritmu kontroly ale může být klasifikována jako poplašná, nebo nedůvěryhodná a bude označena. V hlavním přehledu příspěvků nebude tak viditelná ve srovnání s ostatními příspěvky.

Facebook tyto kroky zavádí především jako reakci na stále větší tlak ze strany žurnalistické komunity a snaží se reagovat na obrovský nárůst spamu a poplašných zpráv, které se sítí šíří. Jak Zuckerberg uvedl, tato oblast je momentálně pro společnost prioritou číslo jedna.

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář