Disk Google nyní umožňuje spravovat zálohy zařízení s Androidem

Sdílet:

Pokud jste majiteli zařízení s operačním systémem Android, možná víte, že Android umožňuje zálohovat určitá data systému do úložiště Disku Google. Je sice fajn, že se data zálohují, ale zatím jsme neměli možnost si tyto data prohlédnout a spravovat. Android umožňuje zálohovat kontakty, kalendář, seznam aplikací a jejich data a některá nastavení systému. Nyní bychom měli mít možnost i správy zálohovaných dat.

Google vypustil aktualizaci rozhraní Disku Google včetně aplikace pro Android a v rámci této aktualizace má nyní uživatel možnost zálohovaná data i vidět. V rámci webového rozhraní bude možné získat náhled na seznam dostupných záloh včetně poslední aktualizace. V případě otevření zálohy bude možné zjistit co bylo zálohováno a další podrobnosti o provedené záloze.

Disk Google

Disk Google

V rámci aplikace pro Android získáme poněkud podrobnější náhled  a to především z hlediska času, kdy záloha vyprší a bude nahrazena novou. Budeme tak mít možnost odstranit zálohy, které již nebudou aktuální a tím tak ušetřit místo na Disku Google.

Na webovém rozhraní se již tato aktualizace projevila, v mobilním zařízení zatím vidět není. Je tedy otázkou nejbližších hodin, než aktualizace dorazí i na mobilní zařízení. Aktualizace by měla dorazit standardně v rámci obchodu Google Play ve vašem zařízení. Pokud chcete již nyní novinku vyzkoušet, můžete si stáhnou aplikaci ze serveru APK Mirror. Instalaci provádíte na svou zodpovědnost.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář