Díky Disku Google nyní snadněji přejdete z Applu na Android

Google aktualizoval svou aplikaci Disk (Google Drive) pro iOS, která uživatelům Apple zařízení umožní snadněji přejít na platformu Android. Tuto novinku včera Google představil prostřednictvím Twitteru.

Nová funkce umožní pohodlně přesunout fotografie, videa, kontakty a obsah kalendáře skrze aplikaci Disk pro iOS. Pokud se uživatel iOS rozhodne na Android přejít, musí mít aplikaci nainstalovanou a následně vstoupit do sekce Zálohování v menu nastavení.

 

Přechod zvládneme v několika krocích

Poté stačí zvolit obsah, který budou chtít přesunout stačí tapnout na “Spustit zálohu” a veškerý obsah se nahraje do cloudu. To, jak dlouho bude záloha trvat závisí na objemu obsahu a samozřejmě i na připojení k internetu. Pokud se ve vašem telefonu nachází hodně fotografií, hudby a videí, proces může trvat i několik hodin

Jakmile se záloha nahraje na Disk Google, stačí se na telefonu s Androidem přihlásit vaším Google účtem a veškerý zálohovaný obsah zde nalezneme. Tato aktualizace bude k dispozici v následujících dnech, čímž Google reaguje na vánoční období a dárky v podobě nových Android telefonů. Google pro možný přechod z iOS na Android vytvořil webovou stránku, kde je vše názorně ukázáno.

 
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger … Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ….. šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář