Cyanogen ukončí své služby a operační systém, projekt jako takový zůstává

Sdílet:

Velké změny se dějí ve společnosti Cyanogen. To, o čem se již nějaký čas mluví se nyní stává skutečností. Společnost razantně mění vše, na čem stavěla a ve svém prohlášení říká, že do konce roku ukončí veškeré činnosti kolem vývoje alternativního operačního sytému Cyanogenmod.

Prohlášení přišlo tak trochu jako blesk z čistého nebe. V něm stojí, že společnost ukončí nejpozději 31. prosince veškeré činnosti kolem alternativního operačního systému. Jedná se o veškerý vývoj nočních sestavení Cyanogenmodu. Opensourcový projekt, resp. veškeré zdrojové kódy pro Cyanogenmod zůstanou k dispozici komunitě, které může i nadále pokračovat ve vývoji.

Volný překlad vyjádření společnosti:

Součástí probíhajících změn v rámci konsolidace společnosti Cyanogen bude i ukončení všech služeb a podpora nočních verzí Cyanogenmodu nejpozději do data 31. 12. 2016. Open source projekt a zdrojový kód bude i nadále k dispozici komunitě, které bude mít možnost Cyanogemod dále vyvíjet.

Jak jsme vás již před časem informovali, ve společnosti se v poslední době odehrálo několik významných událostí, které naznačovaly, že se Cyanogen bude ubírat jiným směrem, než dosud. Novým směrem, který se chce společnost ubírat, je modulární operační systém.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentář

Nový komentář