Cyanogen ukončí své služby a operační systém, projekt jako takový zůstává

Velké změny se dějí ve společnosti Cyanogen. To, o čem se již nějaký čas mluví se nyní stává skutečností. Společnost razantně mění vše, na čem stavěla a ve svém prohlášení říká, že do konce roku ukončí veškeré činnosti kolem vývoje alternativního operačního sytému Cyanogenmod.

Prohlášení přišlo tak trochu jako blesk z čistého nebe. V něm stojí, že společnost ukončí nejpozději 31. prosince veškeré činnosti kolem alternativního operačního systému. Jedná se o veškerý vývoj nočních sestavení Cyanogenmodu. Opensourcový projekt, resp. veškeré zdrojové kódy pro Cyanogenmod zůstanou k dispozici komunitě, které může i nadále pokračovat ve vývoji.

Volný překlad vyjádření společnosti:

Součástí probíhajících změn v rámci konsolidace společnosti Cyanogen bude i ukončení všech služeb a podpora nočních verzí Cyanogenmodu nejpozději do data 31. 12. 2016. Open source projekt a zdrojový kód bude i nadále k dispozici komunitě, které bude mít možnost Cyanogemod dále vyvíjet.

Jak jsme vás již před časem informovali, ve společnosti se v poslední době odehrálo několik významných událostí, které naznačovaly, že se Cyanogen bude ubírat jiným směrem, než dosud. Novým směrem, který se chce společnost ubírat, je modulární operační systém.

 
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentář

Nový komentář