Xiaomi Mi Band’s a Windows 10 Mobile – nové notifikace do náramku

Na našem webu jste se prozatím s mnoha články zaměřenými právě na propojení náramků Xiaomi s Windows 10 Mobile nesetkali. Dnes vám přinášíme první článek na toto téma.

Jak možná víte Xiaomi Mi Band náramky jsou skvělá zařízení za přijatelnou cenu a já osobně vlastním kompletně všechny již od první generace. Problém je, že jsem uživatel a fanoušek Windows 10 Mobile, kde není oficiální aplikace Mi Fit dostupná. Díky bohu však existuje řešení.

Vývojář Ivan Savschenko si dal tu práci a již od OS Windows Phone 8.1 tvoří aplikaci Bind MI Band pro mobilní zařízení. Problémem, který nastává jsou aktualizace, ale o tom třeba někdy jindy. Podívejme se ale na notifikace. Ty byly na mobilních Windows dostupné pouze na chvíli, než byla pozměněna API a znemožnila tak přístup k propojení mezi zařízeními technologií bluetooth. S Windows 10 se tento problém nevyřešil a proto se vývojář již v září rozhodl, že vytvoří aplikaci, která tento problém alespoň částečně vyřeší.

Řešení to může být pouze dočasné, jelikož na nových technologiích se již pracuje a insideři je testují ve Fast Ringu. K uvolnění dojde společně s” Tvořivou aktualizací” nejspíše v březnu.

Nová aplikace nese název NOTIFY MI BAND a je dostupná skrze aplikaci Bind Mi Band, bohužel ale funguje pouze s Windows 10 Mobile. Co je však dobré, že tato aplikace umožňuje přijímat náramku notifikace z telefonu, prozatím pouze omezeně, ale funguje to.

Aplikace byla vydána v ranních hodinách a několik uživatelů již reportovalo jistý problém s propojením. My jsme jej řešili vždy reinstalací aplikace a párováním náramku skrze bluetooth.

wp_ss_20161101_0016 wp_ss_20161101_0017

Aplikace je prozatím v BETA testování a také dle toho vypadá a funguje. Je, ale jisté, že vývojář stále pracuje na zlepšeních a můžeme se dočkat vylepšeních v podobě výběru ikonky ke každé aplikaci.

Co si o této funkci a aplikaci myslíte vy? Napište nám svůj názor.

 
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek. Zejména Windows fanoušek, ale ani ostatní OS mi nejsou cizí. Ve volném čase se věnuji zejména spolupráci s různými firmami IT světa, miluji auta a vše kolem nich.

Nový komentář