Windows 10 Creators Update – na co se můžeme těšit?

Sdílet:

Nejprve si povězme, že creators update má být nejnovější aktualizace pro Windows 10. Jedná se o zcela novou větev aktuálně testovanou v rychlém okruhu. Tato aktualizace by měla dorazit dle spekulací v břenu 2017. Usuzujeme tak podle kódového označení – 1703 což poukazuje na březen 2017, nepopíráme však, že není možné pozdější datum.

Jakých novinek bychom se mohli dočkat? Na konferenci toho moc nezaznělo, pojďme se tedy na ně podívat.

https://youtu.be/zdJBurRbT4ohttps://youtu.be/zdJBurRbT4o

My People

mypeoplebar

Jedná se o integraci Skype přátel do hlavního panelu hned vedle ikon baterie či internetového připojení.  Tyto ikonky sdruží vaše nejčastější zprávy a propojí aplikace jako je například Facebook, Skype, WeChat, Slack a mnoho dalších přes aplikaci lidé. Zkrátka jednoduchý komunikátor a vstupní brána do mnoha aplikací.

Nové rozhraní pro Windows Defender

Microsoft také na konferenci oznámil, že bude aktualizovat vzhled jejich defaultního antivirového programu Windows Defender. Nebude se tedy jednat jen o vylepšení bezpečnosti, ale uživatel změnu pocítí také co se týče vzhledu.

Vylepšení pro Microsoft Edge

Microsoft na konferenci ukazoval, jak pohodlně využívat Hololens s prohlížečem Edge. Například by mělo být možné přetahovat si objekty z internetových stránek do reálného prostoru.  Co za vylepšení dorazí pro uživatele PC prozatím nevíme.

Vylepšení pro akční centrum

Podle úniků se v Creators Update dočkáme výrazného vylepšení akčního centra. Nově bychom se měli dočkat dvou posuvníků a mnoha dalších vylepšení.

actioncenterrs2

V nabídce by mohly být rychlé volby pro systém a vylepšení notifikací.

Přizpůsobení prostředí

Je téměř jisté, že Microsoft do novinek zařadí také vlastní nastavení barvy na barveném spektru. Bude možné si tedy navolit zcela individuální barvu. Do té doby si musíme vybírat z těch přednastavených.

3D Malování

Přináší zcela nový rozměr pro aplikaci malován. S novou aplikací toho nyní lze udělat mnohem více. Bude méžné si přidávat předdefinované moduly z internetových stránek a také vytvářet nové. Aplikace je nyní dostupná pro uživatele Windows 10 v rychlém okruhu. Více se na ni podívali kolegové z Windows Central.

 

Bluetooth vylepšení a lepší komunikace s příslušenstvím.

Continuum pro telefony – novinky a vylepšení

Aktualizace Redstone 2 přinesla řadu novinek pro Continuum. S novým Creators Updatem by však funkce měla dostát dalších vylepšení a zejména v oblasti práce mezi zařízeními navzájem.

Mezi hlavní inovace patří:

  • Práce na obou zařízeních najednou a ve stejných aplikacích
  • Notifikace při připojení
  • Synchronizace nabídky Start napříč zařízeními

Groove Music Maker

Mělo by se jednat o novou funkci a integrovanou aplikaci do Store. Měla by umožnit rychlou úpravu hudby, videí atd… V tomto směru se Microsoft pokusí dohnat Apple s jeho aplikací Apple’s GarageBand.

groovemusicmaker


To je prozatím vše co o Windows 10 Creators Update víme. Myslíme, že se jedná o zajímavá vylepšení a novinky a v březnu to bude Microsoft, který si řekne o svoje slovo. Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů

 
Sdílet:
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek.

Nový komentář