Whatsapp testuje funkci Status podobnou konkurenčnímu Snapchatu

Sdílet:

Když se řekne Snapchat, asi každému z nás naskočí aplikace, která dokáže k selfie snímkům přidávat bláznivé a zábavné efekty. Tato služba je po celém světě nesmírně populární a logicky se snaží ostatní jistým způsobem snaží její úspěch kopírovat. Facebook, který vlastní Whatsapp, se rozhodl, že všechny své služby postaví na roveň svému konkurentovi. Svědky toho jsme již mohli být u Instagramu, kde již nějaký čas fungují Stories a také jsme se mohli dozvědět, že u své mobilní aplikace testuje funkce kamery, které by v podstatě měly pořízené selfie snímky doplňovat o efekty podobným těm ze Snapchatu.

whatsapp-status-1-840x472

Jak se zdá ani další služba Whatsapp nebude ušetřena úpravám a inovacím a to minimálně také z hlediska možných “snapchat” efektů. Na twitterovém účtu WABetaInfo se objevily snímky, kde je vidět nová položka “Status” v záhlaví hlavního okna. Přes nabídku “Status” bude možné sdílet se svými přáteli média a obrázky po omezenou dobu, jako je tomu nyní například u instagramových Stories. K obrázkům samozřejmě bude možné přidat různé popisky, malůvky či emoji.

whatsapp-status-2
Podle screenshotů se zdá, že funkce Status nahradí aktuální kartu Kontakty. Nová funkce by měla být k dispozici v beta verzi aplikace s číslem sestavení 2.16.336. I přesto že máme na mobilním telefonu verzi 2.16.338, tak je pro nás zatím tato funkce skryta. Dáme vím určitě vědět, jakmile budeme mít možnost tuto novou funkci otestovat.

 

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář