Společnost Google a její služby postihl masivní výpadek, který zasáhl Českou republiku

Sdílet:

Aktuálně asi většina z nás, závislých na internetu, zaznamenala, že je něco špatně s internetovou konektivitou. Ano, společnost Google zasáhl poměrně velký výpadek, který má dopad nejen na veškeré služby Googlu, ale rovněž na konektivitu do internetu.

UPDATE: 9:46 – Google dnes  v 8:25 potvrdil technickou závadu na POPu v Praze, kterou finálně odstranil. via @zdendac

UPDATE 21:34 – NOC Googlu sdělilo, že se jedná o problém s routingem na jejich straně a intenzivně pracují na odstranění. via @zdendac

UPDATE 21:28 – T-Mobile provedl opravu spojení s Google sítí a vše funguje bez problémů via @zdendac

UPDATE 21:08: Společnost UPC provedla opravu spojení se sítí Google a jejich služby aktuálně v síti UPC fungují bez problémů. Pokud máte nastaveny DNS společnosti Google na svém routery, či PC, změňte je, jinak vám internet nebude fungovat. Typicky se jedná o Google DNS: 8.8.8.8.

Problém, jak se zdá, nastal v samotné síti společnosti, ve které došlo k chybě routování. Pokud tedy jednotliví ISP neprovedou ruční opravu routingu, služby Googlu nepoběží do doby, než opravu sám zjedná. Někteří ISP včetně mobilních operátorů již provedli ruční úpravu. Například mobilní operátor 02 routing upravil ručně, takže služby Googlu jsou dostupné přes zahraniční konektivitu. Naopak společnost UPC zatím nápravu nesjednala a proto musí zákazníci počkat na vyřešení ze strany Googlu.

 

Pokud používáte mobilní telefony s Androidem, zřejmě se budou data na vašem mobilním telefonu jevit jako nedostupná. Je to pouze zdání a to proto, že chybou jsou právě nedostupné Google služby, se kterými je Android úzce spjat. Data jako taková fungují v pořádku.

V případě dalšího vývoje vás budeme informovat skrze updaty v tomto článku.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář