Oficiálně – Surface Phone přijde! Otázkou je kdy?

Již je to pár týdnů zpět, co nám CEO Microsoftu Satya Nadella oznámil, že s mobilními telefony Microsoft nekončí. Redmondská společnost se chce i nadále pohybovat v mobilní sféře a vyplňovat mezery na trhu.

Microsoft údajně zrušil projekty, které byly tzv. následnické. V podstatě se jedná o to, že Microsoft ukončil projekty, které byly nezajímavé a nepřinášely by žádné novinky. Společnost se naopak plánuje soustředit na mobilní trh v oblastech, kde je co vylepšovat a postupně chce přicházet s novinkami a inovacemi.

Tímto tvrzením by se nám mohla splnit očekávání ohledně Surface Phonu. Ten totiž, jak vše nasvědčuje, opravdu  dorazí. Prozatím neznáme žádné časový horizont, nicméně předpokládáme, že by se tak mohlo stát již v létě roku 2017, popřípadě na podzim s příchodem větve Redstone 3. O této větvi jsme se zmínili zde, kde jsme mluvili o emulaci aplikací tak, aby bylo možné spouštět počítačové aplikace na mobilních telefonech.

Jak to tak vypadá Microsoft se nad svým obchodním modelem snaží zamýšlet a možná se dočkáme v roce 2017 zajímavých novinek.

 
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek. Zejména Windows fanoušek, ale ani ostatní OS mi nejsou cizí. Ve volném čase se věnuji zejména spolupráci s různými firmami IT světa, miluji auta a vše kolem nich.

Nový komentář