Microsoft plánuje přinést emulaci x86 pro ARM64 s příchodem Windows 10 Redstone 3

Continuum umožňuje z telefonu udělat takový menší a méně výkonný počítač, a to vlastně pouze za pomoci docku. Tato funkce umožňuje spouštět takzvané univerzální aplikace na počítači a také v telefonu.

Zatímco Microsoft pracuje na přidání nových funkcí pro Continuum do Windows 10 Creators Update (Redstone 2), stále není možné kvůli systému spouštět x86 aplikace. To by se však nyní mohlo změnit.

Microsoft zřejmě pracuje na uvedení x86 emulace pro ARM64 do  vydání Windows 10 Redstone 3. Pomocí této funkce by tak uživatel byl schopen spustit x86 aplikace na zařízeních se systémem ARM64.

Nedávno nám poskytl fanoušek Microsoftu  WalkingCat tweet o tom, že hybridní x86 procesor nese kódové označeni “LUCAS”…Na tomto procesoru by mohla stát emulace “”Cobalt”, což je kódové označení právě emulace OS na tyto procesory.

Samozřejmě to může znít zvláštně, jelikož Terry Mayeson nedávno uvedl, že ARM procesory se budou snažit v mobilní sféře udržet, avšak toto rozhodnutí může být ovlivněno úzkou spolupráci se společností HP, se kterou spolupracuje na exkluzivním modelu ELITE  x3.

Emulace by mohla dorazit tedy s Redstone 3, který je naplánován na podzim 2017.

 
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek. Zejména Windows fanoušek, ale ani ostatní OS mi nejsou cizí. Ve volném čase se věnuji zejména spolupráci s různými firmami IT světa, miluji auta a vše kolem nich.

Komentář

Nový komentář