Inteligentní našeptávání dostupné pro Sticky Notes mimo USA

S výroční aktualizací Windows 10 dorazily také nové poznámky a centrum Windows Ink o kterém jsme psali v tomto článku.

Samotné rychlé poznámky jsou integrovány do systému již dlouho, ty nové jsou však vylepšené v mnoha pohledech. Nabízí integraci hlasové asistentky či Bingu.  Funkce, které společnost Microsoft jednoduše nazývá “Insights” připouští v podstatě Cortanu a Bing, aby mohly  inteligentně rozpoznávat klíčové informace ve vašich poznámkách a být tak schopny poskytnout pomoc při dalším zadávání.

Příklad: pokud si zapíšeme číslo letu ve Sticky Notes, Bing bude schopen poskytnout více podrobností o letu přímo ve Sticky Notes. Tato funkce však nefungovala mimo USA. Nyní Microsoft zapracoval na uvolnění této funkce i mimo USA, nicméně to má malý háček…aktualizace pro Sticky Notes je dostupná v nové větvi a není tedy možné ji testovat mimo rychlý okruh aktualizací.

Detekce, nebo kontrola letu je dostupná nově ve Velké Británii, Indii, Německu a některých dalších zemích. Společnost také přináší reklamní rozpoznávání pro uživatele v Kanadě, Austrálii, Indii a další.

Nové funkce obsahují například rozpoznání adresy, čísel letů a dalších. Bohužel všechny jsou ale dostupné pouze pro země Francie, Španělsko, Velká Británie, Itálie, Německo a několik dalších.

Bohužel ČR ve výpisu prozatím chybí a proto se musíme obrnit trpělivostí a doufat, že na nás Microsoft nezapomene.

Microsoft Sticky Notes
Microsoft Sticky Notes
Developer: ‪Microsoft Corporation‬
Price: Kostenlos

Aktualizaci ve Fast ringu získáte přes Windows Store.

Nám se funkce líbí. Co vám?

 
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek. Zejména Windows fanoušek, ale ani ostatní OS mi nejsou cizí. Ve volném čase se věnuji zejména spolupráci s různými firmami IT světa, miluji auta a vše kolem nich.

Nový komentář