Google vylepšuje ochranu před podvodnými činnostmi v obchodu Play

Sdílet:

Google se snaží bezpečnost v rámci obchodu Play brát vážně. Dokazují to další podniknuté kroky tentokrát v boji proti vývojářům, kteří by se chtěli pokusit podvádět a za pomoci nekalých pokusů tak uměle zvyšovat oblíbenost a umístění aplikace na žebříčcích popularity v Google Play.

Společnost Google se nechala slyšet, že se objevují stále více případy, kdy se vývojáři pokouší použít nelegální způsoby, jak posouvat své aplikace na žebříčcích popularity, jak zvyšovat hodnocení a vkládat falešné pozitivní a podpůrné komentáře.

Samozřejmě je tato činnost v rozporu s podmínkami používání Google Play co by vývojář a také samozřejmě může docházet k narušení vývojářské komunity v rámci Google Play nehledě na klamavou reklamu u samotných uživatelů. Z těchto důvodů Google logicky intenzivně jedná a zapracoval na vylepšení detekce a filtrování podobných pokusů. Pakliže budou konkrétní vývojáři opakovaně porušovat podmínky používání Google Play, může dojít ze strany Googlu k vyloučení aplikace z nabídky obchodu.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář