Google tvrdí, že Android aktuálně nabízí stejnou míru zabezpečení, jako iPhone

Sdílet:

V současné době jsou iPhony a další zařízení vybavené operačním systémem iOS považovány za nejbezpečnější vůbec. Dokazuje to důvěra armády, firemní sféry, či vlády nejen v USA, které tuto platformu považují za důvěryhodnou a nejlépe zabezpečenou.

Společnost BlackBerry, která si dlouho držela první příčku na poli výhradního dodavatele pro business řešení, již není na pomyslném výsluní a nahradila ji právě společnost Apple. Nyní ale zaznělo vyjádření jednoho z inženýrů společnosti Google – Adriana Ludwiga, který prohlásil, že operační systém Android v současné době nabízí stejnou míru zabezpečení, jako Apple u svého iOS.

Na nedávné konferenci, kde Google představil novou řadu telefonů Pixel, Adrian Ludwig sdělil, že nové Pixely jsou z hlediska bezpečnosti prakticky shodné s novými iPhony a sdělil, že brzy by měl Android dokonce na poli bezpečnosti samotný iOS předběhnout. Jedná se o poměrně sebevědomé tvrzení, nicméně k tomu má Google zřejmě své důvody.

google-pixel-both-9196-004

Ludwig říká, že velký podíl na tomto faktu má i speciální skenovací mechanismus nazývaný Safety Net, díky kterému Google zkontrolovat až 400 miliónů zařízení s Androidem denně a rovněž ke provést kontrolu více než 6 miliard aplikací za den. Díky tomu, jak tvrdí Luwig, je prakticky nemožné, aby bylo nějaké zařízení s Androidem zneužito například exploitem Stagefright o kterém jsme před časem psali a který byl poměrně intenzivně diskutován, jako zákeřná hrozba dotýkající se miliónů zařízení po celém světě.

Je dobré vědět, že to Google myslí s bezpečností vážně a že stále pracuje na zlepšení. Za nedlouho by již vtípky o děravém Androidu mohly být minulostí a minimálně z bezpečnostního hlediska budou rozdíly mezi největšími konkurenty na poli chytrých zařízení smazány.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář