Google Now nám nyní v reálném čase ukáže jak moc vytížené je místo, které chceme navštívit

Sdílet:

Google Now je služba, která je standardně integrovaná v systému Android, nicméně před použitím je nutné ji aktivovat. Po aktivaci pak služba sleduje naše kroky, chování na internetu, sleduje naší emailovou schránku Gmail aby nám mohla svým způsobem “ulehčovat” každodenní práci.

Díky určování polohy nám Google Now nabízí zajímavá místa v okolí, ve kterém se nacházíme. Pokud je v blízkosti kino, nabídne nám aktuální program atd, nebo na základě toho, kudy jezdíme do práce, nám pak nabízí jízdní řády, nebo, pokud jedeme autem, stav dopravy na naší trase. V podstatě by se dalo říci, že Google Now je taková velký bratr, který toho o nás ví víc, než si vůbec myslíme.

Před časem Google v rámci služby Now spustil informace o místech, která navštěvujeme, nebo chceme navštívit. Kromě informací jako je otevírací doba další jsme se mohli dozvědět, jak dané místo bývá vytíženo. Jednalo se o přehledy, které vycházely z dlouhodobých statistik.

live-ptindevice-sf_hlgrny7

Nyní Google tuto službu vylepšuje a zavádí přehled v reálném čase. Pokud se tedy rozhodneme jít například do naší restaurace, Google Now nám ukáže v reálném čase, jak moc je místo vytížené hosty a my se tak budeme moci vyhnout například plně obsazené restauraci.

[irp]

Princip v podstatě spočívá právě v používání určování polohy Google, díky které Google může sledovat, kolik lidí se aktuálně na daném místě zdržuje. Kromě informace o tom, kolik lidí se v místě aktuálně zdržuje dále bude možné zjistit, jak dlouho se na místě lidé obvykle zdrží.

Zdá se vám to jako skvělý nápad? Ještě aby nebyl, nyní bude možné si ještě lépe plánovat, kam vyrazit na jídlo, či za zábavou a mít tak ihned možnost zjistit, zdali je aktuálně místo plné lidí a vyvarovat se tak zklamání, pokud bychom chtěli zajít se svou milou, či milým na klidnou romantickou večeři.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář