Funkce Windows Ink nyní na každém zařízení s Windows 10

Windows 10

Microsoft společně s aktualizací Anniversary vypustil do světa funkci zvanou Windows Ink. Ta byla z počátku dostupná pouze pro vybraná zařízení.

Jak jsme však dnes zjistili, i na našem konvertibilním zařízení, laptopu a také stolním PC lze tento režim aktivovat. I když musíme uznat, že opět jako třeba u akčního centra nemá na počítači s WIMP rozhraním využití, i přesto se jedná o se skvělou zprávu. Abychom to uvedli na pravou míru, jedná se specifickou funkci určenou především pro dotyková zařízení, kdy můžeme psát na obrazovku elektronickým inkoustem, malovat po displeji, nebo si třeba zapsat poznámku.

Tuto funkci lze aktivovat zcela jednoduše. Stačí kliknout pravým tlačítkem na hlavní panel a zvolit ” Zobrazit Windows Ink tlačítko”.

Windows Ink

Tato funkce nám umožní udělat si snímek obrazovky, vložit poznámku, či použít mnoho aplikací ze Storu a za pomoci prstu, myši, či stylusu do nich poté malovat, rýsovat atd.

Nás tato funkce rozhodně zaujala. Co na ní říkáte vy?

 
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek. Zejména Windows fanoušek, ale ani ostatní OS mi nejsou cizí. Ve volném čase se věnuji zejména spolupráci s různými firmami IT světa, miluji auta a vše kolem nich.

Nový komentář