Facebook nakupuje na černém trhu ukradená hesla, aby tak ochránil účty svých uživatelů

Sdílet:

Společnost Facebook uvedla, že přistoupila k opatření v rámci kterého se rozhodla nakupovat na černém trhu zcizené přihlašovací údaje uživatelů této největší světové sociální sítě. Činí tak v rámci bezpečnostních kroků, které v současné době podniká za účelem zvýšení zabezpečení uživatelských účtů.

Šéf bezpečnosti, Alex Stamos, na summitu v Lisabonu sdělil, že se společnost rozhodla vydat do temných vod internetu a na černých trzích získávat zcizené údaje k účtům na Facebooku, které unikly v rámci nedávných kauz, které čítaly útoky na mnoho společností jako například Yahoo, Twitter, Dropbox, LinkedIn, nebo MySpace. Získané údaje pak společnost podrobuje křížovým kontrolám a pakliže se údaje shodují s použitými údaji uživatelů Facebooku, jsou tyto účty vyhodnoceny jako zranitelné a jejich majitelé jsou vyzýváni ke změně hesla.

Pokud tedy zaregistrujete informaci ze strany Facebooku, kdy bude požadována změna hesla, nejspíše byl váš účet vyhodnocen jako zranitelný a jedná se o preventivní krok, jak zabránit jeho zneužití.

TIP: v článku Facebook tipy: jak zapnout dvoufázové přihlášení k účtu? jsme vám ukázali, jak ještě lépe zabezpečit svůj účet pomocí dvoufázového ověření, které doporučujeme každému nastavit.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář