Aplikace pro hashtagy na Instagramu, bez kterých se jednoduše neobejdete

Pokud patříte mezi příznivce populární obrázkové služby Instagram, máme pro vás zajímavý tip na dvě aplikace, které vám pomohou zvýšit úspěšnost vašich obrázků a fotografií. Jak? Je to snadné. Za veškerým úspěchem na Instagramu hledejme kouzelné slovíčko HASHTAG.

Na úvod bych si dovolil malou osvětu pro ty, kteří netuší, co to hashtag vlastně je a jak jej správně použít. Možná jste si někdy říkali, jak je možné, že jsem nahrál tak skvělou fotografii, od které jsem očekával, že bude mít úspěch a naopak, fotku mi “lajknuli” pouze mí followers. Důvody jsou dva. Máte málo sledujících.

 

Co to vlastně ten hashtag je? Jak získám více followerů?

Teď si říkáte, jak více sledujících získat? Právě tak, že pod své fotografie na Instagramu budeme vkládat vhodně volené hashtagy. Co je to vlastně ten hashtag? V podstatě se jedná o klíčové slovo a jeho význam je prakticky stejný, jaký mají klíčová slova pro vyhledávání na internetu a pro návštěvnost webových stránek. Správně zvoleným klíčovým slovem totiž zasáhneme větší počet potenciálních zájemců a návštěvníků.

Na stejném principu fungují i hashtagy na Instagramu. Pokud jste začátečníci, pak vězte že hashtag je tvořen znakem # před klíčovým slovem. Pokud tedy na Instagram nahrajete například fotku s romantickým západem slunce, tak aby jste ji dokázali tzv. “prodat”, je potřeba ji opatřit správnými klíčovými slovy, neboli hashtagy. Ty by pak mohly vypadat třeba takto: #sun #romantic #sunset #summer #orange #love atd. Tato klíčová slova nám totiž zajistí to, že se o naší fotografii dozví daleko větší počet uživatelů, než kdybychom jí hashtagy neopatřili. Uživatelé totiž dle těchto klíčových slov na Instagramu vyhledávají, čímž si tak zužují extrémně velikou nabídku obsahu jen na to, co je opravdu zajímá.

Tímto jsme si řekli, že pro úspěch našich fotografií na Instagramu hraje nesmírně důležitou roli hashtag. Hashtagy ale musíme u každé fotografie vypisovat ručně, což je v případě častého sdílení, dosti nepraktické. Samozřejmě jistým řešením, které jsem kdysi také používal, je vytvořit si v telefonu v poznámkách nějaký textový soubor a do něj si často používané hashtagy ukládat. Naštěstí, pokud se porozhlédneme kolem sebe, máme k dispozici již poměrně mnoho elegantních řešení v podobě aplikací, které nám s hashtagy výrazně usnadní život. My jsme pro vás vybrali tři, které nám přijdou nejpoužitelnější a které sami používáme.
 

Letstag – Instagram hashtags

Aplikace v podstatě nabízí databázi hashtagů pro konkrétní klíčová slova. Do vyhledávání tedy stačí zadat výraz, který nejlépe vystihuje obsah naší fotografie, kterou chceme nahrát na Instagram a aplikace nám sama nabídne výběr nejpoužívanějších hashtagů. Aplikace již v sobě obsahuje i kontrolní mechanismus maximálního počtu povolených hashtagů. Instagram dovoluje vložit maximálně 30 hashtagů k jedné fotce.

screenshot_2016-11-05-11-08-01 screenshot_2016-11-05-11-08-14

Jakmile si vybereme vyhovující slova, stačí je zkopírovat do schránky a následně vložit do příspěvku. Aplikace je k dispozici pro Android zdarma.

Letstag - Instagram hashtags
Letstag - Instagram hashtags
Vývojář: Tagit
Cena: Zdarma+

 

Quick Tag Plugin for Instagram

Další povedenou aplikací pro vyhledávání a správu hashtagů je Quick Tag. Tato aplikace dále rozšiřuje využití LetsTag díky možnosti vyhledávání hashtagů dle kategorií, možnosti si hashtagy ukládat do oblíbených a v rámci aplikace si je ukládat do námi vytvořených kategorií. Aplikace také obsahuje proklik přímo do appky Instagram.

screenshot_2016-11-05-11-02-02screenshot_2016-11-05-11-02-21screenshot_2016-11-05-11-06-03

screenshot_2016-11-05-11-07-18screenshot_2016-11-05-11-07-24screenshot_2016-11-05-11-07-41

Pokud bychom tak měli tyto dvě aplikace porovnávat, tak by se dalo říci že Quick Tag je určitě “vymazlenější” a nabízí mnohem více možností. I Quick Tag je nabízena na Google Play zcela zdarma.

Quick Tag Plugin for Instagram
Quick Tag Plugin for Instagram
Vývojář: GGLab
Cena: Zdarma

 

TagsForLikes

Tato aplikace je dostupná jak pro Android, tak i pro iOS. Je nabízena jak ve verzi zdarma, tak ve verzi PRO za poplatek zhruba 30 Kč. V podstatě se jedná funkčně o jakýsi kompromis mezi výše uvedenými LetsTag a Quick Tag. Nelze říci, že by aplikace nebyla povedená. Z hlediska svého účelu dělá to co má, dokonce nabízí i něco navíc. Jisté plus je, že nabízí i webové rozhraní , kde si můžeme rovněž hashtagy vyhledávat.

screenshot_2016-11-05-13-29-56screenshot_2016-11-05-13-30-07screenshot_2016-11-05-13-32-57

TagsForLikes Pro
TagsForLikes Pro
Vývojář: TagsForLikes
Cena: 25,99 Kč
 
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger … Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ….. šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář