Aktualizace Whatspapp pro iOS přináší podporu hledání, vytváření a úprav GIF animací

Sdílet:

Nová aktualizace služby Whatsapp pro platformu Apple iOS přináší novinky v oblasti GIF animací, které jsou v současné době velice populární a jsou nedílnou součástí vyjadřování pocitů a názorů u chatovacích služeb.

Společnost Facebook, která Whatsapp koupila, přidává po vzoru populárního Messengeru i pro Whatsapp podporu GIF animací a to z hlediska integrace přímo do aplikace, možnosti vyhledávání GIFových animací, jejich vytváření a úprav.

Nově, stejně jako u Messengeru, bude i v aplikaci Whatsapp integrována známá databáze animací – Giphy a také budou integrovány funkce z klávesnice Tenor Keybord. Díky těmto bude možné nejen GIFy vyhledávat a přidávat do zpráv, ale také je rovnou upravovat, přidávat k nim popisky, emoji a různé kresby. Uživatelé by nově měli mít také možnost nahrávat videa ze kterých bude možné GIF animaci následně vytvořit. Zahrnuta je také podpora živých 3D fotografií.

Výše uvedené novinky jsou součástí aktualizace s číslem sestavení 2.16.16, které je již k dispozici v App Storu. Podpora GIFů pro Android je momentálně ve fázi beta testování, nicméně brzy i uživatelé této platformy se dočkají aktualizace.

‎WhatsApp Messenger
‎WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free
 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář