3D Malování si můžete již nyní nainstalovat na každé zařízení s Windows 10

Sdílet:

Určitě jste si mohli povšimnout, že koncem září jsme vás informovali o Eventu společnosti Microsoft. Předevčírem vyšel shrnující článek.

Dnes naši zahraniční kolegové zjistili, jak si již nyní můžete vyzkoušet novou aplikaci Paint 3D, která bude dostupná až v nové větvi počátkem roku 2017.

Jedná se o moderní aplikaci 3D Malování, která v mnohém předčí tu, která je standardně součástí systému Windows. Vylepšená aplikace malování umožňuje vytvářet 3D projekty a dále je vylepšovat. Zároveň je doplněna mnoha zajímavými funkcemi, které ocení každý uživatel systému Windows. Aplikace je již dostupná ve Storu, avšak není možné ji stáhnout, alespoň ne přes Store. Kolegové však našli cestu, jak tuto překážku obejít. Návod naleznete níže.

  • Zapněte si vývojářský mód v nastavení (Nastavení/Aktualizace a zabezpečení/Pro vývojáře)developer-mode-1200x835
  •  Je zapotřebí stáhnout ZIP soubor dle architektury procesoru: 32bit verze nebo 64bit verze . Tento soubor stáhneme a rozbalíme pomocí programu Winrar. Bude požadováno zadání hesla. Pro jistoto zadejme toto: AggiornamentiLumiaPaint3DRedstone1
  • Otevřeme složku, klikneme vlevo nahoře na soubor/ přejdeme na Otevřít Windows PowerShell jako Administrátor a klikneme na tuto položku

start-powershell-as-admin-1069x900

  • Otevře se nám modré okno a do něj zkopírujeme add-appxpackage -register appxmanifest.xml a potvrdíme ENTREM. Až vše doběhne, můžeme okno zavřít, najedeme do START menu a pod písmenem P nám již bude nabídnuta aplikace Paint 3D Preview.

powershell-1200x857

Aplikace je nyní na našem PC. Můžeme ji spustit. Někteří uživatelé hlásí problémy se spuštěním. Nám běží na všech zařízeních v pořádku.

paint3d-running-1131x900

Pokud jsme vás potěšili tímto návodem, zanechte nám zpětnou vazbu.

 
Sdílet:
Michal Braný

Michal Braný

Student vysoké školy a nadšenec do IT novinek.

Nový komentář