TIP: Jak deaktivovat automatické přehrávání videa v aplikaci Facebook

Facebook stále inovuje a přináší uživatelům nové a nové funkce, které mohou být na jednu straně hodně cool a uživatelé díky nim získávají ještě lepší funkčnost, nicméně někdy mohou být tyto funkce i kontraproduktivní. Dnes si ukážeme jednu z nich. Facebook již delší čas ve své mobilní aplikaci nabízí náhledy videí,  ještě dříve než si video přehrajeme. Pokud ale patříte mezi ty, kteří hledí na datový limit a případně i úsporu baterie, tato funkce rozhodně nepatří k těm, které bychom mohli nazvat jako úsporné.

Totiž aby nám Facebook mohl ihned přehrát video náhled, logicky je tím spotřebováno více dat a také energie. Naštěstí lze chování této funkce změnit, ve výchozím nastavení se totiž videonáhledy přehrávají i přes mobilní data.

screenshot_2016-10-12-19-22-12 screenshot_2016-10-12-19-22-17 screenshot_2016-10-12-19-22-40

V nastavení aplikace můžeme automatické přehrávání nastavit tak, aby bylo aktivní pouze tehdy, jste li připojení k Wi-Fi síti. Tím tak uspoříte drahocenná mobilní data, kterých není v našich končinách nikdy nazbyt. Abychom automatické přehrávání nastavili pouze pro Wi-Fi připojení, musíme jít do nastavení, zde vybereme volbu “Nastavení aplikací” a zde tapneme na možnost “Automatické přehrávání”. Zde máme tři volby z nichž vybereme volbu “Jen, když jste na Wi-Fi.

 
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář