Služba Google Duo nahrazuje v balíku předinstalovaných aplikací Hangouts

Sdílet:

Nová služba Duo, která se přináší možnost videohovorů, nově nahradí stávající aplikaci Hangouts v balíku standardně předinstalovávaných aplikací od společnosti Google.

Tato informace byla součástí emailové zprávy zaslané  partnerským výrobcům zařízení s operačním systémem Android, kteří do svých zařízení instalují balík služeb Google Apps (gapps), kterými jsou například Gmail, Filmy Play, Hry Play a další.

Počínaje datem 1. prosince již Google nebude vyžadovat zařazení Hangouts do balíčku předinstalovaných služeb. Tímto krokem tak společnost dává najevo, že Hangouts pomalu, ale jistě upozaďuje a naopak se snaží prosadit novou službu Duo, kterou budou muset výrobci telefonů, jejichž modely budou uvedeny na trh počátkem roku 2017, do balíku zařazovat.

google-duo-for-ios

 

Služba Hangouts bude i nadále vedle Dua koexistovat, nicméně si ji budeme muset stáhnout samostatně z obchodu Google Play. Je těžké předvídat, zdali se výrobci budou řídit doporučením a přestanou zařazovat aplikaci Hangouts do balíku aplikací, ale spíše se dá předpokládat, že se každý výrobce bude snažit prosazovat své preferované aplikace pro komunikaci.

Vzhledem k tomu, že služba Duo zatím není příliš rozšířena, bude zde prostor zaplnit místo novými službami. Google nikterak nepotvrdil, že by měl v plánu službu Hangouts pohřbít. Naproti tomu jsou zde ale hned tři služby, které Google udržuje. Kromě zmiňovaných Hangouts a Duo je zde ještě další nová služba Allo, která je zaměřena na chat a nabízí integrovaného Google asistenta po vzoru Siri z iOS.

Těžko říci, jak se Googlu podaří služby Allo a Dou prosadit už jen proto, že je zde mnoho uživatelů, kteří si již na Hangouts hodně zvykli.

Aplikace si můžete stáhnout v obchodu Google Play: Allo, Duo a stejně tak v App Store: Allo, Duo.

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář