Seriál: Používáme Microsoft Continuum – 1. díl

S příchodem Windows 10, přichází také Microsoft Continuum, které umožňuje udělat z mobilního telefonu počítač. V prvním díle se podíváme na základní vybavení, možnosti připojení a využití.

Potřebné vybavení: Mobilní telefon Microsoft Lumia 950 XL, Display Dock (krabička – dokovací stanice umožňující připojení kabelů na rozšíření a propojení s monitorem), monitor s integrovanými reproduktory, klávesnice a myš.

Drátový dok

Propojení telefonu a Display docku je celkem jednoduché. V prvním kroku vybereme na telefonu variantu drátový dok, což znamená, že propojíme kabel USB-C s telefonem a krabičkou. Na druhé straně zapojíme ostatní kabely – HDMI do monitoru, USB pro klávesnici a myš a také napájecí kabel. Tímto máme všechny kabely zapojené a můžeme začít používat Continuum.

wp_ss_20160323_0009

Bezdrátový dok

Druhou variantou je připojení přes bezdrátový adaptér, který se jmenuje ScreenBeam Mini 2. en-intl-l-actiontec-screenbeam-mini-2-continuum-ed-qj3-00018-mncoTento adaptér se připojuje do zadní části monitoru do HDMI portu. Spárování opět probíhá přes základní nastavení v aplikaci Continuum. Tato možnost je skvělá pro procházení webu, pro prohlížení fotografií a k nakupování online. Pomocí hardwarového klíče, kompatibilního s funkcí Continuum, můžeme bezdrátově promítat obsah svého telefonu a nepotřebujete k tomu připojení k Internetu.

 

20161001_192737

Využití

Celkově je Continuum od Microsoftu velmi zajímavý projekt, který řeší využití mobilního telefonu jako počítač. Smysl určitě má, ale vždy záleží na náročnosti uživatele. Počítač plnohodnotně nenahradí, ale přesto si své využití najde. Až teprve čas ukáže, zda-li toto řešení od Microsoftu má budoucnost, či nikoliv.

V příštím díle se zaměříme podrobněji na prostředí Continuum a základní univerzální aplikace.

 
Martin Jurů

Martin Jurů

IT nadšenec a správce ICT v oblasti školství. Uživatel platforem Android, iOS, Mac OS a Windows. Má rád nové technologie a ve volném čase se věnuje létání s drony.

Nový komentář