Galaxy S8 je netrpělivě očekávaným telefonem, který by měl Samsungu vytáhnout trn z paty

Korejská společnost Samsung si letos vypila kalich hořkosti až do samého dna. Očekávaný špičkový model Galaxy Note 7 nakonec propadl a to díky problémům s bateriemi, které v několika případech způsobily vznícení samotného přístroje. I přes to, že se Samsung snažil situaci vyřešit stažením vadných telefonů a nahráním opravného firmwaru, nebyl problém vyřešen a i nadále docházelo k problémům.

Samsungu se bohužel nepodařilo zjistit přesnou příčinu a kvůli této kauze společnost přišla o miliardové zisky a celkový provozní zisk tak klesl o 30 %. Nebude jednoduché si udržet i nadále loajalitu svých zákazníků a napravit si do jisté míry poškozenou reputaci, nicméně lze očekávat, že Samsung udělá vše pro to, aby si své zákazníky udržel. Aktuálně korejská společnost soustředí veškeré své síly a pozornost k tomu, aby nadcházející model Galaxy S8 podobnými problémy netrpěl. Mluví se o tom, že baterie pro novou vlajkovou loď by měla dodávat společnost LG.

samsung-mwc-barcelona-president-jk-shin-galaxy-s6-tech2-720-reuters

Zákazníkům, kteří měli problémy s modelem Note 7, Samsung dokonce nabídl možnost bezplatného upgradu na nový model Galaxy S8, nebo Note 8. Ano, čtete správně, Samsung zmínil ve svém prohlášení model Note 8, čímž částečně zpochybňuje spekulace o možném ukončení řady Note.

Je jasné, že Samsung bude po následující období v určité ztrátě. Dle mluvčího pro mobilní divizi – Lee Kyeong Taea se dá očekávat, že se bude společnost ze ztráty zotavovat minimálně po první čtvrtletí roku 2017 a právě proto by měla být vlajková loď Galaxy S8 špičkovým telefonem, u kterého nechce Samsung nic podcenit. Nový Galaxy S8 by měl být představen na začátku roku 2017 a již nyní se spekuluje o tom, co vše nabídne.

Spekulací říkají, že by nový model S8 měl přijít se špičkově vypadajícím designem, vylepšeným fotoaparátem a umělou inteligencí a měl by jako první přinést optický snímač otisku prstů umístěný pod displejem, čímž by mohlo odpadnou umístění hardwarového tlačítka Domů. O podobné koncepci se spekuluje i dalšího modelu iPhonu.

 
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář