Facebook testuje spořič dat ve své aplikace Messenger

Jak se jistě mnoho z vás mohlo přesvědčit aplikace z dílny Facebook nejsou zrovna úsporné a to jak z hlediska spotřeby energie, tak i z pohledu spotřeby dat. V současné době Facebook testuje funkci úspory dat v aplikaci Messenger.

Vzhledem k tomu, že se rovněž účastníme betatestování aplikací od Facebooku, získáváme tyto funkce dříve, než je obdrží uživatelé běžných verzí.  Tato funkce se objevila v beta verzi s číslem sestavení 93.0.0.9.69 a nalezneme ji v menu nastavení aplikace pod názvem “Spořič dat”. Jak je vidět ze screenshotů, pod touto položkou je možné tuto funkci aktivovat. Můžeme zde dále vidět odhadovanou úsporu dat a dále možnost vynulovat počítadlo dat.

nexus2cee_screenshot-20161015-329x585 nexus2cee_screenshot-20161015-1-329x585

Tuto funkci ocení hlavně ti z nás, kteří budou chtít uspořit mobilní data a nebo ti, kteří budou připojení k ne příliš kvalitnímu připojení k internetu, díky kterému tak může načítání médií trvat příliš dlouho. Tato funkce má totiž jako hlavní úkol zabránit automatickému načítání obrázků, gifů a dalších médií. V případě, že bude spořič zapnutý, dodatečná média ve zprávě nám budou nabídnuta ke stažení, ale nebudou stahována automaticky. Spořič dat bude aktivní pouze v případě připojení k mobinlím datům. V případě Wi-Fi se budou média stahovat automaticky tak, jako obvykle.

Pokud si chcete vyzkoušet nové funkce, které prozatím nejsou součástí oficiální aplikace pro masy, pak tak můžete učinit skrze beta test program, do kterého se můžete přihlásit.

Messenger
Messenger
Vývojář: Facebook
Cena: Zdarma
Messenger
Messenger
Vývojář: Facebook, Inc.
Cena: Zdarma
Messenger
Messenger
Vývojář: Facebook Inc
Cena: Zdarma

 

 
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář