Facebook Marketplace – místo pro vaše nákupy a prodej

Sdílet:

V poslední době přináší Facebook mnoho zajímavých novinek. Dočkali jsme se živého vysílání, mnoha novinek v aplikacích Messenger i v samotné aplikaci Facebook. Jak je vidět, firmě se daří a jde dál. Nyní představuje další zajímavou službu, kterou Marketplace. Tato služba by měla sloužit především k nákupu a prodeji v rámci tzv. groups, neboli ve skupin, které v rámci Facebooku fungují již delší dobu.

 

pdp_us

 

Pokud se rozhodnete cokoliv prodat, nebo nakoupit, bude stačit klepnout v aplikaci na ikonku Marketu a poté už jen brouzdat a objevovat, co nabízejí ostatní ve vašem okolí. Po spuštění Marketu se nám otevře obrázkový přehled nabídek, kterými bude možné listovat. Pokud se budeme chtít zaměřit na něco konkrétního, stačí klepnout do pole hledání, kde můžeme nabídky filtrovat podle kategorií. Pokud nás cokoliv zaujme, stačí klepnout na nabídku, kde nalezneme podrobnosti o prodávajícím, popis předmětu, fotografie a další informace. Pokud se prodávajícím dohodnete na obchodu, je pak další jednání čistě na vás. Princip je tedy v podstatě stejný, který nabízí například služba Letgo. Vytvoření nabídky bude opravdu jednoduché. Stačí vyfotit prodávaný předmět, zadat název a cenu, vybrat kategorii, zadat místo prodeje (svou polohu) a odeslat do Marketu.

 

feed_us

 

Služba Market je momentálně dostupná ve čtyřech zemích a to v USA, Velké Británii, Austrálii a na Novém Zélandu. Služba bude určena osobám starším 18ti let a dostupná pro mobilní platformy Android a iOS. Uvolňování služby pro další země bude postupné a u nás si budeme muset nějaký čas počkat, stejně jako například na funkci živého vysílání.

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentář

Nový komentář