Daydream VR: špičková virtuální realita od Googlu

Sdílet:

Na včerejší konferenci Googlu, která se konala v San Franciscu, byly kromě ostře sledovaných nových telefonů Pixel, představeny i další novinky. Jednou z nich je virtuální realita skrze brýle Daydream. Jedná se o vůbec první produkt podporující virtuální realitu, vyvinutou společností Google.

Abychom si mohli virtuální realitu v podání Googlu náležitě vychutnat a vůbec vyzkoušet, musíme vlastnit tzv. Daydream-ready telefon. V podstatě první telefony, které tuto technologii podporují, jsou pochopitelně nové Pixely. Další podmínkou je také kompatibilní operační systém, kterým samozřejmě je ten nejnovější Android 7.0 – Nougat.

Telefony s podporou Daydream , tedy nové Pixely, jsou postaveny tak, aby disponovaly vysokým rozlišením displeje pro co nejkvalitnější podání obrazu – nový Pixel má displej v rozlišení FULL HD (1  920 x 1 080 px) a Pixel XL pak dokonce Quad HD rozlišení (2 560 x 1 440 px). Dále jsou telefony vybaveny výkonným procesorem a vysoce kvalitním Hi-Fi výstupem. To vše by mělo zajistit maximální požitek z virtuální reality.

google-daydream-view-shot-01

 

Daydream headset je vyroben z příjemného a prodyšného materiálu, v několika barevných provedeních a má být až o 30% lehčí, než konkurenční výrobky. Součástí headsetu je i ovladač, který je vybaven čidly, díky kterým lze lépe zaznamenávat vaše pohyby a gesta. Headset bude kompatibilní se všemi telefony, které ponesou označení Daydream ready.

Jaké bude využití? Googlu slibuje, že bude opravdu veliké. Brýle Daydream bude možné využít na videa Youtube, která budou VR podporovat, dále pak ve službě Street View, kde se bude moci uživatel přenést přímo do místa vybraného na mapě, které bude zaznamenáno Street View kamerami. Mezi další pak patří Google Play videotéka, která nabídne desítky tisíc filmových titulů dostupné i pro VR.

google-daydream-view-vr-headset-colors_1278

 

Google rovněž předestírá, že uživatelé budou mít unikátní možnost, jak objevovat nové světy. Díky partnerům The New York Times, The WallStreet Journal, či JK Rowling budeme mít možnost objevovat všemožné druhy zvířat a místa kde žijí díky filmové sérii, která vznikla ve spolupráci s filmařskou společností Warner Bros. Další podporu přinesou také společnosti Hulu, HBO a Netflix. Ochuzeni nebudou ani hráči video her. VR podporu získají takové herní tituly jako například Wonderglade, Gunjack 2, Lego, BrickHeadz, Mekorama, Need for Speed, EarthShape a další.
 


 
Brýle Daydream View dorazí na Google Play Store v listopadu a cena vychází v přepočtu na 2 100 Kč. Jako první by měly být brýle k dispozici v předprodeji 20. října v USA. Následovat budou země  Kanada, Velká Británie, Německo a Austrálie.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář