Cyanogenmod se mění, zaměří se hlavně na modulární OS

Sdílet:

Společnost Cyanogen je známá především mezi příznivci komunitních ROM s operačním systémem Android. Dalo by se říci, že Cyanogenmod, je asi nejznámější a nejpoužívanější formou tzv. custom ROM, která staví na základech čistého Androidu. Ten je následně přizpůsobován samotným Cyanogenem pro jednotlivé modely, kterých je podporována celá řada.

Společnost se ale v těchto dnech výrazně mění. Došlo ke změnám na manažerských pozicích. Dosavadní CEO Kirk McMaster se přesouvá na pozici výkonného předsedy a na jeho pozici přichází Lior Tal, který bude pozici CEO společnosti vykonávat v následujícím období. Celkově společnost svou pozornost a úsilí aktuálně upírá k projektu modulárního OS, který bude i nadále stavět na operačním systému  Android. Ten umožní výrobcům objednávat pouze ty části systému, které budou potřebovat a nebudou si tak muset objednávat celý systém.

Projekt modulárního OS rovněž po odkrývá záměry společnosti, která naznačuje, že by se chtěla zaměřit i na starší a levnější zařízení, která jsou výrobci často ponechávána bez aktualizací a tím je tak vystavují zranitelnostem, které u starších verzí Android nejsou nijak záplatovány. Cyanogen v této oblasti pociťuje jistou příležitost, protože počet těch, kteří si zakupují levnější modely telefonů je stále velký.

Budeme dále sledovat vývoj a směr, jakým se společnost Cyanogen bude vyvíjet a další informace vám určitě přineseme v některém z příštích článků.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář