Blýská se na lepší časy? Prohlížeč Chrome by neměl tolik zatěžovat hardware

Sdílet:

Prohlížeč Chrome je v současné době nepoužívanějším prohlížečem vůbec. Drží si přední příčku před Mozillou Firefox, Internet Explorerem a novým Edgem. Bohužel časy, kdy byl prohlížeč “lehký” a nenáročný na paměť jsou pryč a v současnosti si zabírá Chrome stále větší výpočetní prostředky z našich počítačů, notebooků, ale také mobilních zařízení. V závislosti na doplňcích, které máme v prohlížeči nainstalované a také na počtu otevřených oken, si může Chrome zabrat až 1 GB operační paměti RAM, což je pro slabší zařízení s malým množstvím RAM dost velký problém.

V současné době tým vývojářů pracuje na nové aktualizaci, která by měla přinést průlomový okamžik v celé době působnosti tohoto prohlížeče. Zatím jsme byli svědky toho, že Chrome bylo stále více nenažranější. Velké změny by měly proběhnout v části prohlížeče, která má na starosti běh JavaScriptu, obsaženého v mnoha webových stránkách.

Podle testů by tato optimalizace mohla uspořit 40 – 50% paměti, což je opravdu výrazná úspora. Kromě této optimalizace se pracuje na dalších, díky kterým by měl být Chrome šetrnějších hlavně k low-end zařízením, která nejsou vybavena tak výkonným hardwarem. První optimalizace by měla dorazit ve verzi 55 v prosinci tohoto roku.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář