Apple varuje před nakupy příslušenství na Amazonu. Z 90% se jedná o padělky.

Sdílet:

Nákupy v obchodech jako eBay, či Amazon jsou poměrně hodně populární. Jednak zde můžeme získat produkty, které nejsou mnohdy u nás dostupné a také hraje roli cena, za kterou je lze zakoupit, která je mnohdy nižší.

Na těchto e-shopech se poměrně v hojném množství prodává “originální” příslušenství k telefonům a dalším produktům. Bohužel zde by si ale měl nakupující dávat velký pozor, protože velké procento produktů, které se tváří jako originální (mají označení genuine) jsou ve skutečnosti pouhé napodobeniny.

Bohužel to, zdali se jedná o originál, či nikoliv je poměrně těžké rozeznat. Popis a obrázky většinou napovídají, že se opravdu jedná o značkové zboží. Hodně napoví hodnocení samotných uživatelů, kteří produkt zakoupili, ale ani zde si nemůžeme být zcela jisti. Mnohem těžší situaci pak mají ti z nás, kteří tolik neovládají anglický jazyk.

maxresdefault-2

Společnost Apple vydala vyjádření v rámci soudního řízení, ve kterém podala společnost žalobu na firmu Mobile Star z New Jersey, která nabízela padělky produktů Apple na Amazonu. Apple upozornil, že produkty, které se tváří jako pravé, mohou být nebezpečné samotným uživatelům, protože mohou způsobit přehřátí a poškození zakoupenýc originálních produktů.

[irp]

Apple se tímto snaží varovat před levnými nabíječkami a kabely z Číny, které jsou často nekvalitní a mohou tak vážně poškodit nabíjená zařízení, ale také mohou způsobit jejich požár a ohrožení zdraví lidí. V roce 2013 zemřela 23letá žena, která volala ze svého iPhonu, který měla zapojená do nabíječky. Nejednalo se o jediný případ, kdy telefon zabil, či vážně zranil člověka. Ve většině těchto případů bylo důvodem těchto incidentů právě použití neoriginálního levného příslušenství.

Pokud se tedy již rozhodnete podobné příslušenství zakoupit ve snaze ušetřit, dobře si rozmyslete a prověřte co nakupujete. Ne vše, co nese označení “Genuine”, je opravdu originální příslušenství.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář