Apple nabídne dočasné řešení funkce tlačítka Home v případě jeho selhání

Sdílet:

Nový iPhone 7 přinesl kromě dalších novinek také inovované tlačítko Domů (Home button), které již není mechanické, nýbrž řízené skrze taptic engine, který zajišťuje haptickou odezvu při doteku na displej a také u samotného tlačítka Home. Apple, jak je vidět, počítal s možnými problémy a proto vyvinul možnost dočasného řešení v případě, kdy by došlo poruše.

Do nového systému iOS 10 byl implementován diagnostický software, který dokáže analyzovat to, jak tlačítko funguje. Pokud zjistí problémy, pokusí se jej nejprve sám opravit. Pokud se nepodaří, uživatele o této skutečnosti informuje skrze dialogové okno s upozorněním, že tlačítko je nutné nechat opravit a jako dočasné řešení lze použít tlačítko zobrazené na displeji. Vzhledem k tomu, jak jsme si již řekli, že displej používá stejně jako home tlačítko haptickou odezvu, je díky tomu možné tuto funkci použít.

iphone

Apple tvrdí, že implementace softwarového tlačítka by neměla přinést větší problémy oproti původnímu hardwarovému. Naopak softwarové tlačítko by mělo být mnohem méně poruchové, než to původní. Jak jsme vás již informovali v minulém článku, spekulace tvrdí, že by klasické tlačítko tak, jak jej známe nyní, mělo úplně vymizet a u nového iPhonu 8 by mělo být již plně integrované v displeji.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář