Microsoft Event: jakých novinek jsme se dočkali?

Na začátku konference Microsoft představil své plány pro Windows 10. Bylo odhaleno i několik velice zajímavých novinek. Dozvěděli jsme se také  název pro Redstone 2 – jmenuje se Creative Update. Tato aktualizace, jak jistě víte, přijde v roce 2017 a to nejspíše v březnu.

ssp_257

Mezi těmi nejvýznamnějšími plány bychom měli zmínit novinku, která se nazývá Faster Sharing. V podstatě se jedná funkci v rámci hlavním panelu, kde jsou sdílené nejčastěji používané kontakty na všech zařízeních z aplikace Lidé. Právě těmto lidem budeme mít možnost posílat rychlé SMS zprávy, emaily, nebo zprávu z dalších sociálních sítí. Vše funguje v rámci aplikace Skype Preview, která je dostupná pro Windows 10 a Android. Pokud si tedy nastavíme na svém mobilním telefonu jako hlavní aplikaci Skype Preview, můžeme tuto funkci využívat a vše bude fungovat perfektně. Bohužel funkce prozatím zůstane dostupná pouze pro Windwos 10 Mobile a Android. Tato novinka bude dostupná na všech zařízeních s Windows 10.

ssp_97

Microsoft rovněž uvedl “novou” aplikaci Malování 3D, o které jsme se zmiňovali v samostatném článku.

Došlo také na hry pro Xbox a Hololens

Microsoft představil  nový Xbox One S. Mezi novinky můžeme zařadit například nové vylepšené reproduktory. Díky nové aktualizaci Creative Update přinese lepší propojení s Windows 10 a Hololens. Představeny byly rovněž herní tituly pro Xbox One.

Xbox nabídne lepší rozhraní a Hololens přetahování obrázků z Microsoft Edge – více Zde: Virtuální realita pro všechny…

ssp_178

 

Následovala nová zařízení. Byly vylepšeny produkty řady Surface a představeno jedno zbrusu nové zařízení – Surface Studio.

Surface Book a Surface Pro 4  vylepšeny

Vylepšení se odehrály zejména pod kapotou. Byli přidány nové varianty procesorů sedmé generace (Core i7) a vylepšena byla i baterie, která získala o 30 % vyšší výdrž. Ta nyní dosahuje až úžasných 16 hodin na jedno nabití.

Nové modely budou v předprodeji od dnešního dne a na pulty obchodů se dostanou v listopadu. Surface Pro se bude prodávat za cenu 899 dolarů a Surface Book bude startovat na cenovce 1 499 dolarů, tedy v přepočtu 38 200 Kč, což rozhodně není nízká cena.

surface-pro-book

 

Surface Studio

Jedná se o All in One řešení snažící se konkurovat iMacu od Applu a které přináší dotykovým displej, jejž lze naklápět a přizpůsobit si jej tak pro různé polohy. Surface Studio budek dispozici v listopadu ve třech velikostech a za mělo by se prodávat za cenu 2 399 dolarů, což v přepočtu činí částku přes 60 tis. korun.  Více se dočtete brzy v samostatném článku na TechBrain.cz
ssp_414

 

 
Michal Braný

Michal Braný

Student a IT nadšenec. Momentálně uživatel platformy Windows 10 a to i na mobilních telefonech. Dále člen programu Microsoft First League. Ve volném čase hraji tenis.

Komentář

Nový komentář