Twitter na prodej? Google má zájem

Sdílet:

Druhá nejpoužívanější sociální síť na světě – Twitter bude mít možná nového majitele. Twitter se umisťuje na pomyslném žebříčku hned za Facebookem. Po redesignu webových stránek se ani tak síti nedaří tak, jak se očekávalo. Ve společnosti rovněž proběhly manažerské čistky a přesuny, nicméně efekt to mělo prakticky nulový.

Novinkou je, že to, že se společnost připravuje na převzetí novým vlastníkem. V jednání je několik společností z kterých nejzajímavější je beze gigant – společnost Google, která o koupi Twitteru projevila zájem. Samotný Google provozuje sociální síť Google+, která však nedosáhla popularity, kterou si Google sliboval a její oblíbenost spíše klesá. Dalším zájemcem je společnost Salesforce, která v minulosti projevila zájem o síť LinkedIn a také další softwarový gigant – Microsoft. Jakmile se začalo spekulovat o možných zájemcích, akcie Twitteru raketově stouply o 20%.

V tuto chvíli zatím není jasné kdy by k prodeji mělo dojít, nicméně se určitě zmíníme, pokud by k této velké události mělo dojít.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář