Letgo: služba, která vám pomůže prodat to, co již nepotřebujete

Sdílet:

Asi mnozí z vás jste si všimli poměrně velké reklamní kampaně na novou službu Letgo, která se objevovala jak v televizním vysílání, tak i například na Facebooku a dalších webech. Letgo, si neklade nikterak vysoké cíle, její jediným úkolem je nabídnout uživateli prostor, pro prodej všeho možného. Služba je k dispozici pouze pro mobilní platformy iOS a Android a pro inzerci předmětů je zcela zdarma.

Co musíme udělat pro to, abychom mohli inzerovat na Letgo? Stačí si stáhnout mobilní aplikací pro iOS, nebo pro Android a zaregistrovat se. Registrovat se lze i skrze sociální sítě, takže je registrace poměrně rychlou záležitostí. Pokud se registrujete například skrze Facebook, automaticky se vám v seznamu objeví lidé z okruhu přátel, kteří aplikaci rovněž používají.

Pak už stačí jen nabídnou první předmět a je to opravdu jednoduché. Stačí prodávaný předmět nafotit, přidat popis, cenu, vybrat kategorii a odeslat ke schválení. Schvalovací proces je poměrně jednoduchý, zabere pár minut.

Letgo však nenabízí tak promyšlený servis, jako například Aukro, které prodávajícím a kupujícím nabízí jistou míru ochrany. Proces registrace jako kupujícího je na Aukru také mnohem složitější a podléhá ověření skrze zaslání verifikace na fyzickou adresu pobytu. Letgo jde cestou co nejednoduší. V podstatě nabízí pouze prostor, kam uživatel může umístit svou nabídku, nic víc. Nečekejme tedy žádnou ochrany kupujících a prodávajících stran. Jakmile dojde k obchodu, vše už pak probíhá mezi těmito stranami bez dohledu poskytovatele Letgo. Funguje to tedy na stejném principu, jako byste umístili inzerát do novin.

screenshot_2016-09-29-13-46-53 screenshot_2016-09-29-13-47-01 screenshot_2016-09-29-13-47-41

Pokud nejste zrovna prodávající, ale naopak něco sháníte, stačí klepnout na vyhledávání a zadat buď hledaný předmět, nebo si nakliknout jednu z devíti kategorií a pak se probírat v nekonečné záplavě nabídek u kterých člověk stráví opravdu hodně času. Vyhledávání nabídek je však podmíněno zapnutí GPS ve vašem telefonu, jinak se vám nebudou zobrazovat podle místa, kde se nacházíte. Jak si totiž můžete všimnout, nabídky se řadí podle vzdálenosti od vaší polohy.

 
 

 

Služba Letgo je samozřejmě řízena obchodními podmínkami, které jsou z části v češtině, ale mnoho pravidel a podmínek je uvedeno v anglickém jazyce a je zcela pravděpodobné, že drtivá většina uživatelů si tyto podmínky nikdy nepřečetli. Tyto podmínky lze nalézt na této internetové adrese. Co však mnoho uživatelů nejspíš vůbec netuší je to, co vlastně je a co není povoleno nabízet. Výčet nepovolených položek naleznete na této adrese, jsou ale v anglickém jazyce.

screenshot_2016-09-29-13-46-47 screenshot_2016-09-29-13-47-23 screenshot_2016-09-29-13-48-22

Bohužel podpora ze strany provozovatelů služby je prakticky nulová, sám jsem psal ohledně toho, jak je to s odpověďmi na dotazy uživatelů, které se hromadí například na FB stránce Letgo, kde jsou všechny bez odpovědí. Je to téměř měsíc, co jsem dotaz posílal na emailovou adresu supportu,zatím nepřišla žádná reakce. Mnoho uživatelů se divilo, proč byly jejich nabídky smazány, ačkoliv neporušili žádná pravidla. Bohužel, jak se zdá, podpora Letgo nefunguje a tak je možné, že se s podobným problémem můžete setkat, aniž by vám kdokoliv pomohl.

Tak jako tak, Letgo je zajímavá služba, která v podstatě nabízí jednoduchý inzertní server a je zdarma a bez otravné reklamy.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentářů

  1. Letgo blokuje inzerci podle toho jak se zrovna vychrápou . Zablokovali mi prodej oděvní kůže s tím že to není povolené a tak jsem si zadal do jejich vyhledávače zboží „kůže“ a našel toho mraky . Když je na to upozorníte , dělají mrtvé brouky a neodpoví. Z toho plyne že zveřejnění inzerátu je přímo úměrné kvalitě sexuálního prožitku daného schvalovače.

Nový komentář