Google odkládá Android Wear 2.0 na začátek roku 2017, přidává podporu Obchodu Play

Sdílet:

Google na letošním I/O 2016 představil novou generaci operačního sytému pro chytré hodinky – Android Wear 2.0. Google se rozhodl oddálit vydání nového systému až na začátek roku 2017, čímž reagoval na ohlas komunity vývojářů a rozhodl se tak dát zrání systému čas.

Ještě než bude uvolněna OEM verze, v následujícím měsíci bude vydána ještě jedna tzv. developer preview verze. Zpoždění jistě ti z nás, kteří vlastní chytré hodinky, nevítáme příliš s nadšením, nicméně Google má pro tento krok rozumný důvod. Tím důvodem je rozhodnutí přidat do systému podporu Obchodu Play.

Přímo v prostředí Android Wear budou moci uživatelé procházet a vyhledávat doporučené aplikace a to skrze hlasové příkazy, klávesnici, nebo gesta. Uživatelé budou mít možnost přepínat mezi jednotlivými účty alfa, či beta testování, budou moci aplikace odinstalovat přímo v prostředí hodinek, takže bude správa aplikací celkově mnohem jednoduší, než je nyní. Skvělá zpráva je také to, že v rámci Android Wear 2.0 by jsme již nemuseli mít nutně aplikaci nainstalovanou v telefonu, ale pouze v hodinkách. S příchodem nového systému tak nebude potřeba mít v telefonu instalovanou aplikaci Android Wear.

wear2

 

Google také požádal vývojáře o zpětnou vazbu, jednoduše se ptal, co by chtěli samotní vývojáři implementovat, či změnit. Přišlo mnoho ohlasů na to, že by se měl kompletně odtrhnout současný obchod Play nabízející mobilní aplikace od obchodu nabízející aplikace pro chytré hodinky. Jednoduše vznikl by samostatný app store.

Co můžeme čekat v nové developer preview verzi?

  • opravení problémů včetně explicitních oprávnění pro přístup k osobním informacím
  •  zahrnutí jednotných akcí pro oznámení založených na API, která budou k dispozici vývojářům pro nový OS Android 7 Nougat. Tyto akce umožní uživateli odpovědět na ploše skrze hlasový povel, nebo klávesnici.
  • Inteligentní odpovědi generovány přímo systémem v hodinkách bez sdílení se servery Googlu. Jedná se o metodu strojového učení, kterou využívá služba Allo pro vytváření chytrých odpovědí.

Pohled na nový systém Android Wear 2.0 můžete shlédnout na videu níže.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentář

Nový komentář